Internet PC -> PC via Bluetooth

Witam.

Mam pytanie. Jak w temacie! Czy istnieje możliwość udostępnienia połączenia internetowego z jednego laptopa do drugiego via bluetooth?

Sytuacja jest taka: laptop (1) ma internet LAN, zastanawiam się jak można by było udostępnić internet na drugim laptopie (2) przy pomocy właśnie bluetooth`a.

Czy to w ogóle jest wykonywalne? I czy nie łatwiejszym i szybszym sposobem było by kupić rozdzielacz LAN na 2 porty i spiąć laptopy na kablach?

No i oczywiście jak z transferem? Bluetooth to chyba nie wydaje mi się najszybsze rozwiązanie. Czy może jednak WiFi?

Chodzi o to że internet ma być udostępniany na dużą odległość z poddasza do parteru. A bluetooth to ma ograniczony zasięg.

Proszę o szybkie info. Pozdrawiam.

Przez bluetooth da się udostępnić połączenie ale w teori do 10m a praktyce mniej przez czynniki środowiskowe. W twoim wypadku najtańszym i najszybszym rozwiązaniem będzie switch albo kabel krosowy jak jest tylko dwa hosty. A najwygodniejszym rozwiązaniem będzie router bezprzewodowy :lol:

Jak przedmówca, tylko że niby te adaptery na USB mają zasięg do 100m jak to wygląda w praktyce to nie wiem.

Transfer na Bluetooth 2.0 to ja mam jakieś 2Mbit-256KB/s ale czy by nie spadł z powodu przeszkód to nie wiem.

Dla mnie najlepsze rozwiązanie: WiFi, następne po WiFi to kablami(niewygodne przy laptopie)>następne próbować Bluetooth, ale to raczej zabawa na marne będzie.

A jeśli chodziło by o połączenie tym sposobem w kamienicy dwóch właśnie laptopów a odległość w pionie była by około 7m.

Zakładając że pierwszy laptop znajdował by się zaraz koło rutera a drugi te 7m niżej ale przez podłogi i sufity w kamienicy, to czy będzie odczuwalny spadek siły sygnału na drugim laptopie? Jeśli tak to mniej więcej procentowo o ile? Czy to zakłócenia w zakresie 5% czy może 50%?

Zaznaczam chodzi o kamienice.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Przez wi-fi jak najbardziej. Potrzebujesz dobry router polecam linksysa np. wrt54g i w zależności od przeszkód po drodze to możesz zmienić na większe anteny w routerze - ja tak zrobilem i mam neta po radiu nawet w piwnicy w cztero piętrowym bloku :twisted: co do spadków jakości sygnału trudno jest coś powiedzieć bo to zależy od masy czynników ale na orginalnych antenach powinno być w granicach 30-50% zkaładając że mieszkanie docelowe jest pod twoim tzn. ty jesteś na 4 piętrze a sygnał ma dojść do mieszkania na 2. Albo brać kabel, i wiercić :?

Dzieki za info. Pozdrawiam.