Internet po kablu ~200Mb/s po Wifi 100Mb/s

Producent informuje o nawet 450Mb/s dla 2.4GHz.

Link 450Mbit zestawisz na 3 strumieniach (mimo 3x3), a intel 9560 który masz obsługuje 2 strumienie.
WiFi jest halfduplex więc zestawiony link zawsze dzielisz na pół, uwzględniasz to, że eter jest zaszumiony innymi sieciami i wychodzi ci rzeczywisty transfer.

Bez wymiany routera na standard AC/dokupieniu AP nic więcej nie wyciśniesz z 2.4ghz

Tak z innej beczki.
Rozwaliła mnie ta grafika reklamowa :smiley: 300 to 33% mniej niż 450, a z grafiki wynika jakby było 333% wolniejsze :smiley:

1 polubienie

Podeslesz jakis link co masz dokładnie na myśli? Tak żeby nie pakować w zbędne koszty, a jakoś juz wykorzystać ten transfer.

…wygląda, że kolega wrzucił uciętą (dół) grafikę. Nie wiadomo jak długie są słupki w rzeczywistości - to jak śmiać się z popiersia, że przedstawia osobę bez rąk i nóg.

AP z gbit i radiem AC to ~200zł więc lepiej wymienić ten router który masz na np. Archer C6 za 150zł, a stary wystawić na allegro to coś tam odzyskasz:
https://allegro.pl/zakonczone?string=TL-WR1043ND&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-3-0617

@anon79058931
Czy wg Ciebie warto iść w ten konkretnie model (cena kusząca) ale to jest on już ponad 5 lat na rynku z tego co widzę , nie wiem jak ze wsparciem itd.
Może lepiej trochę dołożyć i pójść w jakiś nowszy model?

Dla mnie zmiana z TP-Link na TP-Link to jak zmiana z trabanta na trabanta tylko nowszy model. Polecam:

Sam kupiłem i bardzo zadowolony jestem. Cena niezła w innych sklepach powyzej 400 zł. Sam kupiłem u nich.

1 polubienie

To zależy co chcesz osiągnąć.
Skoro jedynym twoim wymaganiem jest 200mbit po wifi to tplink starczy.

Jak chcesz:
Szybsze radio bo chcesz przepychać duże ilości danych wewnątrz sieci po radiu
VHT160Mhz (wtedy zapinasz tego intela pod max)
Chcesz podłączyć dysk aby zrobić nas

To już tutaj celujemy pod 1000zł aby router miał szybki procesor i szybkie radio. Reszta to będzie popierdółka z transferami usb typu 20-30MB/s.

Czy warto dokładać? Sam sobie na to odpowiedz. Wg. mnie patrząc na twoje wymagania nie.
A kupować router ‘na zapas’ którego to zapasu nie wykorzystasz, a na rynek wjedzie nowszy standard - nie ma sensu.

1 polubienie

Co jak mu operator za rok powie "W tej samej cenie lub za dyche więcej damy Panu 300, albo 600Mb/s? Router będzie miał, a tak będzie musiał wtedy kupować. 6Ghz dopiero wchodiz i nawet nie wiele smartfonów ma poza drogimi modelami, a i to nie zawsze, czy telewizory tylko najdroższe modele mają miec. Więc zanim to będzie standardem takim jak dzisiaj 2.4Ghz czy nawet 5Ghz to jeszcze z 5 lat i to nie wiem czy starczy. Routery z 6Ghz dzisiaj kosztują tyle, że nie ma sensu i sie nie opłaca kupowac. Kupiłem TV Samsung 4K 55 cali seria 7 z 2019 roku i ma tylko 2.4Ghz 300Mb/s max. Netgeara kupiłem ze względu na USB3.1 typu A i szybkie wifi w 5Ghz co wykorzystuje w iPhone-ie i nawet przy LTE T-Mobile do 60Mb/s można odczuć róznice względem 2.4Ghz, a co dopiero przy jego prędkościach obecnych.

PAmiętaj autorze tematu, że 5Ghz i kiedyś 6Ghz jest super na krótkiej odległosci. 2.4Ghz może pół piętra miec w zasięgu, a 5Ghz ledwo dwa pokoje w zalezności od grubości ścian. Oczewiście tez kwestia rozmieszczenia anten i samego routera, który w kącie może nie mieć szans rozbicia sygnału. Dotego dobra konfiguracja routera bo jak zostawisz ustawienia WiFi na domyślne lub Auto to moga być cyrki bo sasiad zakłóci twoje automatyczne pasmo.

Co jak mu operator za rok powie "W tej samej cenie lub za dyche więcej damy Panu 300, albo 600Mb/s?

To będzie musiał kupić router z VHT160 (bonding 2x80Mhz) aby przepchać 600mbit radiem. Twój Netgear mu nie pomoże, intel 9560 ma 2x2 Mimo.

Rozpisałeś się strasznie chaotycznie. Wydajność USB Netageara to 30MB/s zapisu, idzie zasnąć przerzucając skromne 10GB, ale spoko rozumiem zachwyt nad zachodnią marką i udanym zakupem :slight_smile:
Ja już bym wolał od biedy Raspberry pi4 za 120zł które wysyci mi gbit:


:smiley:

Do przerzucania takich danych to wiadomo, ze nie ma sensu, ale czy on takie dane przerzuca?? Windows 10 najnowsza aktualizacja ISO zajmuje około 5.20GB i z komputera kablem kopiuje się na pendrive samsunha 128GB 1,5 minuty więc chyba jest szybsze niż twoje wysnute zdanie. Kocham opinie ludzi, którzy nie używali, ale wyrobili sobie opinie o USB 3.0 z przed 10 lat.

Czuje się jak na elektrodzie :joy:

Do przerzucania takich danych to wiadomo, ze nie ma sensu, ale czy on takie dane przerzuca??

Nie wiem. To ty rozpocząłeś temat, co będzie jak mu isp da za dyche więcej

Windows 10 najnowsza aktualizacja ISO zajmuje około 5.20GB i z komputera kablem kopiuje się na pendrive samsunha 128GB 1,5 minuty więc chyba jest szybsze niż twoje wysnute zdanie. Kocham opinie ludzi, którzy nie używali, ale wyrobili sobie opinie o USB 3.0 z przed 10 lat.

Mi chodzi o wydajność portu usb routera, a nie komputera. A ona jest zależna od mocy procesora routera. Prosze:

Podepnij swój super-szybki pendrive pod router, sformatuj i wtedy sprawdź prędkość.
I piszemy: sprzed, a nie z przed.

Czyli jak z mac mini mac os kpiuje 5 GB w 1.5 minuty to jak to robi bo według ciebie przy pliku 10GB się zaśnie to przy 5GB zrobisz cherbatę i zjesz ciastko?? Tak smao jak w komputerze transfer niezalezy tylko od kontrolera na płycie głównej USB 3.0, ale tez od kontrolera w pendrive-ie lub SSD na USB czy HDD na USB. Posiłkujesz się jakimś postem z forum Netgeara ale nie wiesz co on pod to USB 3.0 podłączył i jakie ma maks transfery to podłączone urządzenie dyskl lub pendrive.

Jezu chłopie zrozum, że taki routerek soho dla kowalskiego ma procesor 800Mhz o mikrej wydajności i wszystko poza hwnatem idzie na moc procesora. Nie ma tutaj dedykowanego kontrolera czy w pch jak w standardowym pc.

Im mocniejszy procesor w routerze tym lepsza wydajność portu usb. I nie ma znaczenia tutaj kolor portu czy krzykliwe napisy na pudełku: USB 3.1 Super Ultra Durable Faster then ever!11

Nowy w internetach? Nie znasz jeszcze @anon71202339 (i jego wcześniejszych nicków). To nie partia do dyskusji :wink:

ps.
Pamiętam, że ostatnio też była na forum dyskusja o maksymalną przepustowość (chyba nawet usb3 dotyczyła) i ktoś nie ogarniał maks transferu, a maks iops :slight_smile:

pps
Ciekawi mnie, dlaczego system plików xfs dostaje takiego kopa iops na dyskach nvme. Czyli, że wąskim gardłem tutaj nie jest procesor, ale sam sposób przesyłania danych.

1 polubienie

Też już miałem styczność z panem PIPSI i przyznam strasznego z siebie struga mądralę i lepiej nie wchodzić z nim w polemikę.
Mnie zrugał za to, że nie posłuchałem jego rady, że śmiałem utworzyć wątek i tak dalej. Normalnie alfa i omega tego forum.

2 polubienia

Wszystko zależy od Routera oraz WiFi jaką masz w kompie.
Na 2,4Ghz mam 130Mb, download około 15Mb/sek.
Mimo tego pracuję na 5Ghz (Mniej zaśmiecone pasmo). Mam WiFi dwu zakresowe.

Szukając routera sprawdź czy ma możliwość wymuszenia szerokości kanału nie bierz 20 i AUTO. Bo to wąskie gardło.
Wiem, zaraz będą głosy, że szerszy kanał to więcej zakłóceń, ale i większa przepustowość.
Mam wykupione łącze 120Mb, na wszystkich testach osiąga około 130Mb.

Ja kupiłem RT-AC1300G-PLUS:


Można też lepszy:
W sieci “na stałe”:

  • Router 2,4/5GHz
  • Access point 2,4GHz
  • Drukarka ze skanerem 2,4GHz
  • 2x TV (Netflix, Youtube) 2,4/5GHz
  • 3x Laptop 5GHz

Jak jest mniej urządzeń to 866Mb/s.

■■■■■■■■■■. Bo mówię o tym co widzę u siebie, a nie opieram się na testach i wykresach to jestem debil, idiota i w ogóle.

Jak ktoś wszystko bierze do siebie i uważa, że go tylko zrugać chciał to każdy kto napisze będzie myslał, że chce go zrygać.

Cóż chyba kolejne forum, którym mógł by się zainteresowac serwis plotek czy pudelek. Róbcie co chcecie, zero zasad i banejemy tylko tych, którym większośći przeszkadza jak bezmyślne boty moderujące, a nie jako człowiek moderator. Cóż, fora umierają zwłaszcza takie bez żadnych zasad i reguł.

Zamieniłem na ten model który poleciłeś. Niestety po kilku dniach użytkowania router zaczął “gubić” połączenie internetowe i czeka mnie wymiana na inny. Ktoś już miał podobny problem: