Internet po kablu ~200Mb/s po Wifi 100Mb/s

Też już miałem styczność z panem PIPSI i przyznam strasznego z siebie struga mądralę i lepiej nie wchodzić z nim w polemikę.
Mnie zrugał za to, że nie posłuchałem jego rady, że śmiałem utworzyć wątek i tak dalej. Normalnie alfa i omega tego forum.

2 polubienia

Wszystko zależy od Routera oraz WiFi jaką masz w kompie.
Na 2,4Ghz mam 130Mb, download około 15Mb/sek.
Mimo tego pracuję na 5Ghz (Mniej zaśmiecone pasmo). Mam WiFi dwu zakresowe.

Szukając routera sprawdź czy ma możliwość wymuszenia szerokości kanału nie bierz 20 i AUTO. Bo to wąskie gardło.
Wiem, zaraz będą głosy, że szerszy kanał to więcej zakłóceń, ale i większa przepustowość.
Mam wykupione łącze 120Mb, na wszystkich testach osiąga około 130Mb.

Ja kupiłem RT-AC1300G-PLUS:


Można też lepszy:
W sieci “na stałe”:

  • Router 2,4/5GHz
  • Access point 2,4GHz
  • Drukarka ze skanerem 2,4GHz
  • 2x TV (Netflix, Youtube) 2,4/5GHz
  • 3x Laptop 5GHz

Jak jest mniej urządzeń to 866Mb/s.

■■■■■■■■■■. Bo mówię o tym co widzę u siebie, a nie opieram się na testach i wykresach to jestem debil, idiota i w ogóle.

Jak ktoś wszystko bierze do siebie i uważa, że go tylko zrugać chciał to każdy kto napisze będzie myslał, że chce go zrygać.

Cóż chyba kolejne forum, którym mógł by się zainteresowac serwis plotek czy pudelek. Róbcie co chcecie, zero zasad i banejemy tylko tych, którym większośći przeszkadza jak bezmyślne boty moderujące, a nie jako człowiek moderator. Cóż, fora umierają zwłaszcza takie bez żadnych zasad i reguł.

Zamieniłem na ten model który poleciłeś. Niestety po kilku dniach użytkowania router zaczął “gubić” połączenie internetowe i czeka mnie wymiana na inny. Ktoś już miał podobny problem: