Internet po kablu - jest, przez router - nie ma!

Witam!

Mam następującą zagadkę.

Kiedy podłączam komputer do internetu bezpośrednio przez kabel nie ma żadnego problemu - sieć zostaje znaleziona w sekundę i mam internet. Żadnej konfiguracji, loginu, hasła itp.

Natomiast podłączając przez router brak jest połączenia z internetem, chociaż z samym routerem się łączę. Zarówno łącząc się z routerem przez kabel, jak i przez wifi mogę wejść do konfiguracji routera i sobie tam poustawiać różne opcje (teraz mam domyślne). Lamka w routerze sygnalizuje że internet jest, ale ja go w komputerze nie mam.

W czym może być problem? Proszę o pomoc…

Prawdopodobnie dostawca filtruje adres MAC karty sieciowej. Przepisz go do routera.

Przypomniało mi się coś! Mam jednak wpisane coś w konfiguracji karty sieciowej. Na zakładce sieciowe, w ‘Network address’ mam pisane takie coś: ‘00104B74A024’ - to może być to??

To może być to. Przepisz do do routera od strony WAN, ew. będzie opcja automatycznego klonowania adresu MAC.

Już działa! Wielkie dzięki bo wasze podpowiedzi mnie na to naprowadziły :slight_smile:

Dodane 26.11.2009 (Cz) 22:52

Korzystając z założonego przeze mnie tematu zadam jeszcze jedno pytanie…

Mam do routera podłączony wideorejestrator. Na starym routerze (obecnie się zepsuł) mogłem wejść na stronę rejestratora wpisując w przeglądarce ip 10.0.0.10. Teraz na nowym routerze nie wiem jakie ip może mieć ten rejestrator, jak można się tego dowiedzieć?