Internet po kablu na komputer pc i laptop asmax 1004g

(juventusturyn10) #1

Witam.

Mam router z Netii Asmax AR  1004g z Wi-fi. Gdy brat podłączy się przez laptop poprzez Wi-fi ja tracę połączenie w pc(mam przez kabel ethernet z rotera bezpośrednio do pc) i u niego też nie ma internetu. Roter ma 4 wyjścia ethernet i po eth1 do pc i eth2 do laptopa połączeniem kablowym tylko jedno urządzenie ma internet.

Jak można puścić internet po kablu na dwa komputery z jednego urządzenia albo co kupić aby dało się tak zrobić.

Predkość jest do 30Mb/s więc podział nie będzie aż tak stratny chyba.

(roobal) #2

Zaloguj się do tego routera i zobacz czy nie pracuje on czasem w trybie bridge lub czy nie ma wyłączonego NAT. Wygląda na to, że router działa jako most i przydziela tylko jedno IP. Ewentualnie sprawdź na dowolnej stronie pokazującej Twoje IP czy jest takie samo jak pokazuje ifconfig. Jeśli tak, to już wiesz jak rozwiązać problem.

(juventusturyn10) #3

Witam.

(roobal) #4

Czyli jednak router ma włączony NAT. Sprawdź jeszcze czy w Advanced Setup --> LAN nie masz zaznaczonej opcji Configure the second IP Address for LAN interface. Jak nie, odłącz na chwilę ten router z prądu, podłącz ponownie i zobacz czy coś się zmieni.

(juventusturyn10) #5

odłączyłem router od prądu jak kazałeś ale to nic nie dało wszystkie wartości się nie zmieniły. Co teraz z tym zrobić?

:frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

(roobal) #6

Sprawdziłeś czy nie ma ustawionego second address?

(juventusturyn10) #7

a czy mógłbyś mi powiedzieć gdzie to mniej więcej moze być?

(roobal) #8

Patrz dwa posty wyżej.

(juventusturyn10) #9

Sprawdziłem to i nie mam zaznaczonej tej opcji to chyba dobrze. nie?