Internet podłaczony przez ooperatora nie działa

Witam

Posiadam neta w multimedia s.a. kilka dni temu został odłączony za rachunki :slight_smile: sprawe uregulowałem i net został ponownie właczony (tzn zapaliły sie wszystkie diody w modemie) jednak mam teraz “ograniczenie lub brak połaczenia” niby wszystko gra pakiety wychodzące są ale odebranych 0, na drugim kompie równiez nie działa. koledzy z działu pomocy u operatora wmawiają mi że wina lezy po mojej stronie ze antywirus ze firewall ze moze zawirusowany jednak u mnie nic sie nie zmieniło komp jak stał tak stoi bez neta nawet nie włączany a przed odłączeniem usługi wszystko ładnie grało. czy oni mogą miec racje, nie za bardzo wiem co robic

Motorola SB510 1e

RealtekRTL8169/8110

ps. jezeli w modemie wszystkie lampki sie swiecą to czy mamy pewnośc ze do tego miejsca wszystko jest ok (kabel, gnizada w modemie itp)

Sprawdź czy kabel łączący kompa z modemem się nie rozłączył (może jest niedopchnięty).

Sprawdź czy masz poprawnie ustawiony ip w kompie, jeśli masz ustawiony ip na stałe to może być konieczne przestawienie na automatyczne pobieranie od operatora.

Sprawdź czy net ci nie działa całkiem czy jedynie strony nie wchodzą a np. komunikatory działają.

kabel sprawdziłem na modemie dioda pc activity sie swieci, net w ogóle nie działa, a jesli chodzi o IP to mam stałe , jak spr czy jest poprawnie ustawione (nie umiem)

W MMP IP jest zmienne (dynamiczne) ale z praktyki wiem, że miesiącami może być to samo (u mnie jest to samo przez prawie 14 miesięcy) i ustawienia w systemie nie mogą być dla IP stałego (chyba, że wykupiłeś stałe IP jako opcję)

Skoro masz też Dialog, a on Ci działa, to masz prawdopodobnie ustawione zmienne IP bo w Dialogu takie ono jest.

Stawiam na błąd konfiguracji po stronie MMP (ale mogę się mylić), może nie do końca prawidłowo zdjęli blokadę?

Jaki masz system? Spróbuj naprawy połączenia poprzez PPM na ikonce w “trayu” i wybierz naprawę.