Internet poprzez Neostrada + LTE Orange równocześnie

(Her4clitus) #1

Szukam rozwiązania jak uruchomić Neo ADSL2 + LTE Orange równocześnie w trybie load balancing.

Czy jest coś innego oprócz routera Draytek 2860, tylko to udało mi się znaleźć?

Czy możliwe jest rozwiązanie standardowy router np Ubiquiti Gigabit + modem zewnetrztrzny ADSL2 na RJ45 + MODEM LTE  RJ45?

Czy można dostac w ogóle takie modemy LTE na RJ45, w necie tylko USB widzę?

W mojej miejscowości brak jest dostępu do kabla albo światłowodu a potrzebuję szybkiego internetu. 

(#WireBoot) #2

Można dużo taniej, wystarczy kupić np terminal sieciowy (kosz sensownego 150zł + druga karta sieciowa), zainstalować tam linuksa (np debian), skonfigurować modem usb + drugie łącze. Później skonfigurować odpowiednio routing (load balancing albo puszczanie odpowiednich portów na różnych wyjściach), a następnie skonfigurowanie wejścia, sieci lokalnej (prosty dhcp server, nat). 

Koszty są małe, problemem może stać tylko i wyłacznie kwestia konfiguracji (trzeba mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat działania sieci komputerowych /routingu i przynajmniej dobrą wiedzę na temat konfiguracji systemów linuksowych).

(Her4clitus) #3

@WireBoot dzięki serdeczne za podpowiedź.

Szukam bardziej cos “out of box” i niezawodnego. 

Mam już jeden router Drayteka od dobrych kilku lat. Raz skonfigurowany działa świetnie. Zanim jego zainstalowałem to przetestowałem wczesniej 3 różne: liveboxa, dlinka, linksysa. Żaden z nich nie dawał rady bo przedmiotowa linia NEO jest kiepska (2km od centrali) i wszystko się rozłączało, zawieszało itd.  

Jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to będę wdzięczny. W ogóle to bieda jest z tym internetem na wioskach.

(#WireBoot) #4

Są jeszcze rozwiazania typu routery Mikrotik z sytemem RouterOS . Tam również można dokonać czego oczekujesz, ale również wymaga to znajomości tego systemu i pewnej ilości czasu która trzeba będzie poświęcić na konfigurację. Jeśli chcesz “ot of box” - tylko ten draytek widze jest w ofercie niestety… Są to raczej niszowe produkty