Internet predkość siega Dna

Zacznę od początku Dawno dawno temu w odległej galaktyce żart :smiley:

A na poważnie 3 lata temu podłączono mnie do świata czytaj (dostęp do sieci) i miałem download na wysokości około 60 kb i upload na wysokości 16 kb predkość 512 kb. W czerwcu roku pańskiego 2009 podpisałem nową umowę na predkość 1 mb czyli download na poziomie 100 kb i upload na poziomie jakieś 30 kb. Test przez ostatnie 4 miesiące pokazywał 512 ale predkości miałem stałe małe ale stałe teraz mi podskoczyło do 1 mb tylko że tylko upload podskakuje do 40kb ale download jest na poziomie 120 kb tylko przez jakieś 4 h dziennie a potem ledwo 20 kb na teście łącza wykryło duże lagi. Jednak czy one mogą powodować taki spadek czy to jaikeś świństwo skaner ani dr weba ani kis 2010 nic nie wykrył może ktoś pomóc.

PS. Internet jest dostarczany drogą radiową.

Może dostawca internetu leci w kulki? (jak kolorowe mmsy :slight_smile: ) Jak tak będzie się działo, zadzwoń do nich dlaczego tak jest, jeżeli powiedzą za masz świństwo walnij im czymś w stylu świeżego nowiuteńkiego systemu bez wirusów itp. No chyba że wina leży po Twojej stronie (na 90% tak nie jest).

Czy nie mylisz jednostek bit (b)z bajtem (B)? (1B=8b)

Problem polega na tym, że to jest maksymalna deklarowana prędkość która… może nie być nigdy zrealizowana. niestety.

Tak tylko że przy niższej predkości nigdy mi download tak nie spadał i dlaczego upload sie trzyma a download spada chciałbym mieć chociaż taki download jak na tej niższej

jednostki o które mi chodziło to KB\s

piotras2009 tak jest np. w przypadku neostrady, ponieważ oni nie mają zadeklarowanej minimalnej prędkości. Ale jezeli jego dostawca gwarantuje stałe łacze 1024/256 kb/s to tak ma być.

łącze nie limitowane komputer PC ja nie wiem ale chyba nie mam stałych prędkości zapewnionych tylko że przy niższej prędkości max downlod to by ł 60 nie spadło niżej niż do 40 chyba że mieli remont anteny ale to wtedy go nie było upload spadał z 16 do 8 a teraz upload od 30 do 40 i mam tak cały dzień a upload jak jest dobrze to 120 a jak mu coś odbije ledwo 20

Ja nie chce neta przyspieszać "cudownymi softami które nic nie dają tylko odkryć powód spadku downloadu Bo przy poborze większego pliku jak się nagle z 31 minut robi 8h z hakiem to chyba mam prawo się zdenerwować

PS mój dostawca to Vectra jeśli to pomoże

Nie wiem, nigdy nie miałem okazji kozystać z usług VECTRY, nie wiem tez jak o działa, więc się nie wypowiem. Wcześniej jak miałem rodiówkę, to też była podobna tragedia, niemile wspominam tę firmę. Zadzwoń do Vectry i ich spytaj, nie można tak?

Mają taki burdel że nikt nie jest mi wstanie powiedzieć co sie dzieje dowodem tego bałaganu niech będzie to że 1 mb miałbyć od czerwca a jest od tygodnia