Internet przerywa przez karte radiową

Witam , korzystam z internetu drogą radiowa, a problem jest taki , internet działa 5 minut potem przerywa na minute i tak w kółko, może ktoś poradzi co zrobić,nie jest to wina serwera, cos jest w systemie, ostatnio bylo to samo i jak zrobilem format systemu to sie naprawilo , ale moze dałoby się zrobić coś nie robiąc formatu

Krzysztof

Witam , ja tez miałem taki problem w moim przypadku była to wina access pointa.Jaką masz karte i zasięg?

Karta Mini-PCI Dell Wilreless 1340 WLAN rev.4.2 , zasięg na wskazniku pokazuje ze jest dobry ,

krisfrost

ja mam od jakiegoś czasu podobnie

ale to wina nadawcy ,z którym zresztą toczę bój mailowy bo usiłuje mi tłumaczyć że to normalne

a być może to ten sam operator?? :-o

ps.na szczęście mam też blue connect :-o

Tylko ze jak robie format systemu to wszystko dziala przez jakis czas dobrze (1-2 miesiace) potem wszystko sie powtarza

ja mam D-Linka DWL-520+ i wszystko teraz jest dobrze poprzednio miałem RaLinka i mój operator mówił mi że moja płyta główna rozwala karty bo jak raz wymienili mi na taką samą tylko że nową to przez tydzień było dobrze a potem to samo a teraz na D-Linku jest dobrze 8)

przyczyn może być wiele ale przede wszystkim spinguj bramę prze parę minut i zobacz jaki masz czas / wiersz polecenia i wpisz ping tu brama domyślna -t i zobacz jaki masz czas np. ping 192.168.0.1 -t /