Internet przez Bluetooth z pc do komórki

Witam.

Mam takie małe pytanie. Czy istnieje sposób, żeby komputer udostępnił komórce internet. Komputer->BLuetooth->Komórka.

Szukając w internecie znajduje tylko porady działające Komórka->Bluetooth->Komputer.

Sprzęt to:

Windows XP Pro.

Gigabyte GN-BT03D - Adapter bluetooth v2.0.

Bluesoleil v2.7 (najnowsza od Gibabyte).

Sony Ericsson K800i.

tak, tylko telefon musi mieć taką możliwość (usługa PAN) - używam czasem z k800 ale na sterownikach widcomm’a

Również mam k800i, szukałem długo, i znalazłem tylko że można udostępnić komórce internet poprzez kabel USB, ale jak to już nie doszedłem.

@skrzek

Możesz to troche rozwinąc jak to zrobić.

Chwilkę temu przeczytałem trochę o tym.

Trzeba sobie ściągnąć darmowy programik Windcomm, jest to to samo co BlueSoleil, tyle że darmowy, i ponoć “lepszy”. Ale to się zaraz okaże.

łap:

http://rs68.rapidshare.com/files/793549 … rivers.zip

usuwasz bluesolei

instalujesz widcomma (ja instalowałem bez włączonego bt, włączalem po instalacji inaczej nie działało)

w ustawieniach połączenia z netem na kompie udostępniasz neta na połączenie bt

dodajesz nowy profil do połączeń w tel.

i powinno być ok.

możesz poczytać tutaj:

http://centrumse.pl/forum/index.php?sho … l=internet

bo wiele osob ma z tym problem

Działa.

Jedyny mankament, że po każdym resecie musze na nową zezwalać na łączenie.

No ja niestety nie miałem tego szczęścia, i u mnie nie działa :frowning: Podczas instalacji wskakuje mi komunikat że “nie odnaleziono urządzenia z interfejsem Bluetooth”. Próbowałem edytować plik i wklejać tam swoje VID i PID, ale to też nic nie dało :frowning: Jest jeszcze jakiś inny sposób? Albo mógłby ktoś podać link z allegro do bluetooth’a który na bank będzie działać?

a próbowałeś tak jak ja bez włączonego BT (podłączonego przez usb) u mnie tak zainstalowało, przy włączonym - chyba właśnie miałem też taki problem.

ja też - nie potrafiłem tego ominąć

Próbowałem już na wszystkie sposoby :frowning: Czy miałem podłączony BT, czy nie, za każdym razem mi wyskakiwało że nie znaleziono urządzenia z interfejsem BT… Głupie…