Internet radiowy a 2 laptopy jak podłączyć?


(Arisz1) #1

Witam. Posiadam w domu internet radiowy, antenę mam na dachu (nie wiem jaką) z anteny idzie kabel coś jak H155 a na końcu kabla wtyk RP-SMA. Ten kabel jest podłączony do karty sieciowej UW-2100 podobnej do tej http://www.vbit.pl/index.php?s=details&cat_id=46&id=947 tylko zamiast antenki jak tam na zdjęciu jest, mam podłączony kablel z RP-SMA i to wszystko idzie na USB do komputera. Chcę to teraz zmienić bo komputera już nie mam tylko są w domu 2 laptopy z wifi i chcę żeby można było mieć internet w obu laptopach po całym domu, tylko nie wiem co trzeba zmienić a co kupić.

Jestem w tym naprawdę zielony i chciałbym żeby mi to ktoś wyjaśnił co i jak

-- Dodane 10.05.2009 (N) 21:02 --

Czy np taki router http://www.allegro.pl/item629229827_rou ... 300mb.html nadałby się? do jednej anteny podłączyć kabel z anteny dachowej a drugą zostawić jako wi-fi do netu bezprzewodowego w domu


(Bolo92) #2

TP-Link 543G na odbiór i TP-Link 501G na rozsyłanie.


(Arisz1) #3

A nie ma takiego urządzenia 2in1 żeby można było użyć zamiast dwóch urządzeń tylko jedno? AP i router razem w jednym urządzeniu?


(Bolo92) #4

Nie słyszałem, nic poza MikroTikiem z dwoma mPCI a ten już jest na domową sieć nieopłacalny i trudniejszy w skonfigurowaniu.

Tobie trzeba Access Point Client(czyli TP-Link 543G w trybie WISP), router-tryb WISP tworzy po stronie WLAN maskaradę(NAT), Access Pointa(TP-Link 501G) do rozsyłania ponownie Internetu dla laptopa.

Ja bym radził nie kombinować, bo prawdopodobnie następne pytanie by było jakbyś usłyszał coś o WDS repreater czy Universal Repreater, albo ktoś inny by powiedział, jednak o tym trybie szkoda pisać, jak chcesz się ładnie mówiąc "denerwować" na neta to proszę bardzo OvisLink 5470, sam w sobie jest dobry, ale tylko tam widziałem ten tryb w "przeciętnych" routerach, ustaw sobie tam tryb Universal Repreater i patrz tylko jak masz neta w jednym pomieszczeniu i kiepsko na dodatek chodzi.