Internet radiowy a PPPoE

Dzień dobry,

 

Zmieniłem dostawce Internetu z do 2Mb/s na do 10Mb/s za 49 zł/m podczas zmiany Panowie założyli nową antenę na dachu podłączyli mój stary kabel i przy próbie podłączenia routera powiedzieli mi coś takiego:

 

  • Nie można podłączyć tego kabla(Ethernet) do tego routera WAR 54gs ponieważ on zasila antenę poprzez port Ethernet(PPPoE?) i jak podłączą to spali antenę więc wcisnęli mi swój router Tenda N3(za 50 zł) i podłączyli do kabel z anteny do takiego jakby małego zasilacza i z niego dopiero do routera.

 

Zabronili mi też podłączać stary router ponieważ spali antenę.

 

Chcę się dowiedzieć czy to prawda. Tłumaczyli to tym, że przy prędkości poniżej 100Mb/s kabel Ethernet wykorzystuje tylko 4 z 8 pinów do danych a 4 pozostałe to zasilanie anteny. Które w przypadku routera WAR 54gs musiał zmodyfikować stary dostawca Internetu.

 

Sęk w tym, że ten stary router też był podłączony do anteny przez taki mały zasilacz(to samo urządzenie, które podłączyli oni) tylko, że podczas remontu odłączyłem to i później przypadkowo podłączyłem bezpośrednio router z anteną i o dziwo też działało więc tak zostawiłem.

 

Czy rzeczywiście jest tak jak mówią? Planuje zmienić ten router Tenda N3 na coś mocniejszego tylko teraz nie wiem co, strach cokolwiek podłączyć a u nich w cenniku widnieje “Dobranie i wymiana/konfiguracja routera: koszt routera + 100 zł”.

 

Na jakie parametry muszę patrzeć przy wyborze nowego routera uwzględniając tą dziwną antenę i możliwość bezprzewodowego połączenia(wzmocnienia/rozszerzenia) zasięgu piętro niżej?

Generalnie to od anteny idzie kabel Ethernetowy i wchodzi do zasilacza, do portu PoE (nie bezpośrednio do routera). Zasilacz ma także port LAN, z którego idzie skrętka bezpośrednio do komputera albo do routera. Tak więc do portu LAN zasilacza można podłączyć praktycznie każdy router. Chyba Cie wyrolowali :) 

Tak właśnie o takie urządzenie chodzi z anteny do zasilacza w PoE a z niego do routera LAN.

Naciągają Cię i tyle. O co chodzi z tą modyfikacją routera przez dostawcę?

Powiedzieli, że to stary dostawca musiał modyfikować sprzętowo(chyba mówili tylko o porcie WAN, żeby przesyłał też zasilanie). Ten rzekomo niebezpieczny stary router WAR 52gs to dostałem/kupiłem od starego dostawcy Internetu przy zakładaniu.

router łączy się po porcie LAN i konfiguruje jako AP bo pewnie na antenie jest ustawiony serwer DHCP. Niestety ale Ciebie oszukali. 

Nie do końca rozumiem.

Stary router był połączony kablem przez WAN, nowy chyba też(niebieskie wejście Tenda N3) obydwa routery przy konfiguracji przez 192.168.0.1 ustawiony tryb DHCP.

Skoro już to albo korzystaj z tej tendy albo kup nowy, skoro ten jest po modyfikacjach.