Internet radiowy i współdzielone ip

mam łącze radiowe, w firmie która obsługuje praktycznie całe miasto. przy ściąganiu z rapida pojawia się problem-mimo,że nic nie ściagam,to ‘moje ip’ właśnie coś ściąga. Wynika to pewnie z tego ze wielu abonentów ma takie same IP.

Sieć ma kilka nadajników,więc może gdybym połączył się z inna podsiecią (obsługująca inną część miasta) to nie byłoby tego problemu z ip (może wtedy nikt z innej części miasta by akurat nie ściągał).

Raz próbowalem przy starcie systemu połączyć się z innym nadajnikiem,ale wtedy nie miałem neta.

Dobrze główkuję czy może jestem w błędzie??

Podłączenie do innego nadajnika raczej nic cie nie da. Ja również mam radiówkę i u mnie jest jeden serwer który standardowo nadaje wszystkim użytkownikom taki sam adres zewnętrzny, bez względu na to do jakiego nadajnika są podłączeni. Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest wykupienie u dostawcy własnego zewnętrznego adresu.

na razie nie maja takiej opcji w swojej ofercie :frowning:

nie mogłeś mieć neta z innego nadajnika(punktu dostępu), bo nie rozpoznał on adresu sprzętowego twojej karty sieciowej(MAC) jako

“swojego”; rutery w punktach dostępu przypisują IP do konkretnej

karty i na tej podstawie rozpoznają swoich użytkowników od “obcych”

ale pytanie czy ściąga czy następuje wymiana datagramów, bo działanie radiówki polega na nieustannej komunikacji pomiędzy Twoją kartą, a Acces Pointem / bez względu na to czy jesteś w necie /. To coś w tym stylu jak komórka, chociaż nie rozmawiasz to cały czas masz pokazywany status siły sygnału. Jest to tzw. mechanizm RTS/CTS i CSMA/CA obie stacje nieustannie “badają się” wysyłając do siebie pakiety, aby w odpowiedniej chwili / gdy wchodzisz do neta / podjąć transmisję. To jest główną przyczyną powolności radiówki.