Internet Radiowy + IP zewnętrzne, Problem z połączeniem

Witam

Mam problem, nie moge połączyć sie z zewnątrz z komputerem który jest podłączony do routera, a konfiguracja sieci wygląda tak:

Router pobierający internet z podłączonego do niego modemu USB z internetem T-Mobile (opcja obsługi modemów USB w routerze jest możliwa)

Ustawione mam również DDNS, ale ani z IP zewnętrznym ani z domeną nie moge uzyskać połączenia

Wszystkie możliwe opcje zrobione prawidłowo, ustawione DMZ z IP lokalnym komputera, używane porty przekierowane pod dany adres IP sieci lokalnej

Pingowałem oba adresy (domene, IP zewnętrzne) ale nie uzyskałem odpowiedzi z adresów, będąc “na zewnątrz”

Będąc podłączonym do sieci lokalnej, działają oba adresy, które identyfikują sie z przypisanym adresem IP w LAN

Internet w podłączonych komputerach do tego routera działa normalnie.

W czym tkwi problem ? Czy o czymś zapomniałem ?

Oraz jak jeszcze można skonfigurować router zeby uzyskać połączenie ?

Zawsze konfigurowałem tak routery podłączone bezpośrednio pod sieć WAN i wszystko było OK,

myśle że problem może tkwić w połączeniu radiowym, ale tego chciałbym sie upewnić :roll:

Z Góry dziekuje o pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

możesz wykonać test połączenia radiowego. Programów jest mnóstwo jednak nie warto sobie nimi zawracać głowy. Zamiast tego wykonaj poniższe kroki.

  1. Start > Panel Sterowania > Narzędzia administracyjne > Windows PowerShell Modules > wpisz poniższy kod

    @.devices/Devs.radio.sav

    Test radio.connectivity.status.par

skopiuj > wklej zawartość wyniku działania skryptu.

Mam XPka, i nie mam tej opcji “Windows PowerShell Modules” albo nie do końca zrozumiałem o co chodzi. :slight_smile:

Jaki program do testu połacząnia radiowego moge wykorzystać ? i bedzie najlepszy ?

Nadmieniam że modem USB jest podłączony do routera, i nie mam w systemie wykrytego urządzenia jako modem USB :stuck_out_tongue:

a to wszystko clear :slight_smile: skoro masz xp to powershella nie będzie bo xp jeszcze go nie (całkowicie) obsługuje…

jeżeli chcesz się ‘pobawić’ w diagnostę sieci to polecam pobrać jakiegoś managera sieci, ewentualnie jakiś analizer. Dobry program masz pod linkiem => http://www.pcworld.pl/ftp/wifi.manager.html

Raczej skupie sie na rozwiązaniu problemu wejscia z zewnątrz na komputer w sieci LAN :smiley:

Jeżeli ktoś by miał jakieś porady, prosiłbym bardzo o jakieś wskazówki ![-o<

wejście z zewnątrz… kilka opcji. Ale, zacznijmy po kolei: czy na routerze ustawiony NAT? Czy komputer do którego chcesz się połączyć ma firewall? czy ten komputer jest ustawiony na akceptowanie połączeń przychodzących typu DATA (czyli jego IP jest na tzw białej liście wyjątków firewalla)? Na koniec, czy router jest ustawiony na przepuszczanie ruchu do IP danego komputera?

z funkcją NAT już sprawdzam, dokładnie jest to rejestrator DVR, a sam rejestrator nie ma opcji w sofcie, typu firewall. na rejestratorze ustawiony port dla połączeń przychodzących (dedykowanego programu do widoku kamer na komputerach na zewnątrz), port ten także otwarty w routerze dla IP przypisanego do rejestratora przez router. zaraz jeszcze sprawdze jak to wygląda po wyłączeniu kompletnie firewalla w routerze.

Zaraz jade do salonu T-Mobile, wezme abonament na internet mobilny, z funkcją stałego IP dla karty, (ponoć taka opcja jest :shock: )

i z tym ma być możliwość wejscia z zewnątrz.