Internet radiowy,jak podłączyć ruter żeby mieć WIFI w domu?

(Nokusiapl) #1

Witam jak w temacie.

Posiadam internet radiowy /antena panelowa na budynku/ i coś posiadam na strychu jakąś “skrzyneczkę” ,z której to" leci" kabel z wtyczką RJ45/ telefoniczna/ która jest prosto do laptopu włożona i jest oczywiście internet.Mam tu dylemat :? Nie znam na tym jaki ruter zakupić a każdy mi poleca model TP-LINK-TL WR 340G. Teraz pytanie.Czy to prawda ze wystarczy że tylko zakupię ten ruter j.w wymieniony model ,podłączam tylko kabel do niego prosto z strychu od tej “skrzyneczki” i mam już WI- FI /bezprzewodowy sygnał/ w domu ,oczywiście po konfiguracji? :cry:

P.S, czy ten wymieniony wyżej model rutera może być założony-przykręcony pionowo na ścianie ,czy tylko musi stać normalnie na stoliku jak np. dvd,tuner dvb-t itp w poziomie :slight_smile: ?

(system) #2

Skrzyneczkę masz do radiówki? Do radiówki wystarczy zwykły zasilacz

Ja mam “skrzyneczkę” ale to dlatego że mam u siebie punk dostępowy dla innych.

Może stać może leżeć… ale nie przykręcaj do ściany, bo sygnał przez ścianę będzie miał trudniej się przebić… zresztą nie wiem co gdzie i jak masz ściany :lol:

Ja mam TP-LINK-TL WR 543G jest troszkę droższy od tego wyżej ale zero problemów z nim, w stylu zawiechy czy coś

(Nokusiapl) #3

ta “skrzyneczka” na strychu to pewnie jakiś modem ? :stuck_out_tongue: że nie trzeba mi już acces poina ?? Stawiam że tak ! :slight_smile:

(Webmaster) #4

Wystarczy zwykły routerek do kablówki za 80 zł i będzie działało bez problemu :slight_smile:

(Nokusiapl) #5

z pewnością też tylko kabelek z strychu od “skrzyneczki” podłączam do rutera i mam już bezprzewodówkę po konfiguracji oczywiście. Decyduję się na model rutera TP-LINK-TL WR 340G :slight_smile:

Dodane 04.06.2012 (Pn) 18:18

zakupiony został ten ruter TP-LINK-TL WR 340G :slight_smile: Podłączyłam kabelkiem od modemu z strychu do rutera RJ45 … i nie daję rady się połączyć pisze

sieć niezidentyfikowana brak dostępu do sieci :shock: Próbuje i nie daje rady się podłączyć ;/ Co radzicie ?? :?

A może muszę zgłosić to do admina tego co mam od niego internet "radiówkę " że zakupiłam ruter i mu mam MAC jego podać ? #-o

Bardzo Proszę o szybką podpowiedz .