Internet radiowy Laguna - Problem z łączem na jednym z komp

Witam.

Od kilku dni mamy nowy internet, dokładnie rzecz biorąc to radiówkę “Laguna”.

W moim laptopie nie działa, więc próbowałem zainstalować sterowniki do sieciówki, z zgodnością do Visty, bo na początku z tym systemem miałem laptopa.

Karta sieciowa to Intel® PRO/Wireless LAN 3945ABG wszystko do tej pory działało bez zarzutu. Podłączyłem do siebie nowy internet przez routera kablem Ethernet, chwyciło, włączyłem przeglądarkę i po kilku sekundach okazało się że nie mam internetu. Instalowanie sterowników z oficjalnej strony Fujistu Siemens pod Amilo Pi 2550 nie pomogło. Fachowcy doradzili aktualizację sterownika nieznanego urządzenia które wykrywa, ale przecież nie mogę bo nie mam internetu, a płytkę z sterownikami straciłem.

Macie może sterownik do tej karty sieciowej ale dla Windows 7? Lub jakąś poradę jak inaczej [poza bezprzewodówką bo zasięg słaby i nie ma internetu] dostać się do aktualizacji nieznanego urządzenia lub jego instalacji? Bez tego będę bez internetu 3 lata =.="

Dzięki i pozdrawiam.

a system z automatu nie wykrywa tej karty? akurat to jest intel więc powinien

Może nie do końca powiedziałem o co chodzi.

Karta sieciowa była aktualizowana przez pobrany sterownik z innego kompa. Wszystko działa bo np. łączy mi z sieciami bezprzewodowymi.

Tak jak ten facet powiedział bym w menedżerze urządzeń zrobił to przeglądanie sprzętu, i wykryło nieznane urządzenie. Kazał mi je zaktualizować i po prostu modem by wykryło, zadziałał by i… Tu problem bo nie mam jak zaktualizować. :frowning:

Kombinowałem z połączeniem z szerokopasmówką do modemu, podałem login, hasło ale jest błąd połączenia odebrany od modemu lub innego urządzenia łączącego, np. router.

no i dobrze, że kazał je zaktualizować, a to nieznane urządzenie to może być cokolwiek, niekoniecznie karta sieciowa, najlepiej odczytaj numer modelu swojej płyty głównej i wejdź na stronę producenta i ściągnij sterowniki do płyty, pewnie to jedno z urządzeń na płycie głównej

jak system tobie wykrywa urządzenie jako nieznane to nie jest w stanie zainstalować samemu sterownika, musisz mu podać sterownik

to znaczy, przez złącze rj? czy przez usb?

Wcześniej mój ojciec robił to połączenie ale pomagliłem dane logowania i teraz sam zrobiłem to połączenie.

Płyta główna? Potem oblookam bo teraz mi się nie chce xD

EDIT:

W wewnętrznym sprzęcie laptopa jestem zielony. Mniej więcej rozpoznaję, ale nie mogę rozgryźć gdzie jest płyta główna i jaki model xD

to zainstaluj program cpu-z

Meroking , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Wiem, jestem bardzo nieprzykładnym użyszkodnikiem, przepraszam i w miarę się poprawię :smiley:

EDIT:

Co do płyty głównej to chodzi o to np. Intel Core 2 DUO?