Internet Radiowy - raz działa raz nie

(Jony8988) #1

Witam, mam takie pytanie czy jeśli nie zapłaci się za internet to czy mogą oni tak spowolnić łącze żeby prawie wcale ten internet nie chodził... mam internet Radiowy jakiś tam wiejski i co miesiąc dajemy najstarszemu bratu by zapłacił za internet(a nie wiadomo czy płąci xD ) i od miesiąca tak mi go muli że się nie dobrze robi ;/ czy jest taka możliwość żeby ograniczyli nam prędkość łącza czy nie?

(Lukaszk 89) #2

Raczej by całkiem wyłączyli.Przecież możesz zadzwonić do dostawcy internetu i sam się dowiedzieć dlaczego tak muli.Z radiówką moi znajomi mieli do czynienia i mówili że czasem trzeba ich ************** i po tym prędkość wracała do normy(ale w Twoim wypadku może być akurat nie wina centrali).

Zadzwoń i się dowiedz.

(Jerzyjerzyjerzy) #3

Zależy od operatora. Orange np. kiedys stosowalo tak zwany lejek, czyli zminejszenie przepustowosci. Jak jest teraz nie wiem. Czyli tak - jest to mozliwe. Najlepszym sposobem zdecydowanie jest telefon do providera.

A skad masz neta? Orange Free?

(ra-v) #4

Jak w umowie jest tak napisane to tak. Ale i bez tego mogą ograniczać albo ogranicza się przez pogorszenie parametrów technicznych - cokolwiek to znaczy.

Loookash89 , coś w tym jest...

:slight_smile: autor napisał w temacie i w poście. A GSM to inna sprawa, inna technologia i tam się może kurczyć zresztą tak jak wszędzie.

(Jerzyjerzyjerzy) #5

ra-v: no wlasnie nie napisal. radiowy internet, wiejski - to moze znaczyc wszystko.

a co do gsmow i radiowych technologii, to w orange free jest cdma, a to nic innego jak wlasnie radiowy net. najbardziej radiowy jak sie da :slight_smile: stad tez moje pytanie.

(Jony8988) #6

Faithnet ? mówi wam to coś... :smiley: ?