Internet radiowy (TP LINK WR740N jako acess point)

WItam serdecznie,

 

Krótko i zwięźle.

 

Mam internet radiowy podłączony kablem z anteny do karty sieciowej w komputerze. Posiadam tez router TP LINK WR740N. Chce aby router rozsyłała sygnał WI-Fi (jako acess point) z mojego komputera na którym jest podłączony własnie internet radiowy. Zaznaczam, że już wcześniej udało mi się stworzyc takie połączenie i działało wyśmienicie.

 

Musiałem jednak sformatować kompa i teraz za  nie umiem sobie poradzic z ponowym skonfigurowaniem routera. Wiem, że na pewno jest to błachostka, ale na prawdę się pogubiłem dlatego prosze o pomoc. Wcześniej korzytsałem z poradnika z pewnej strony, który badzo mi pomogł w ustawieniu routera na internecie radiowym, ale strona juz nie istnieje dlatego zwracam się do was.

 

Szukałem w innych podobnych tematach, ale dotyczą głównie puszczania sygnału z jednego routera na drugi, a u mnie chodzi by udostepnic internet z kompa na router tak by puszczał go dalej przez wi-fi (jako acess point)

 

Liczę na szybką odpowiedź

 

Pozdrawiam

Kamil

Rozumiem, że kabel od anteny to skrętka zarobiona złączem RJ-45? Jeśli tak, to wepnij kabel do portu WAN. W ustawieniach WAN wybierz typ połączenia Dynamic IP i jeśli trzeba sklonuj MAC karty sieciowej z PC.

 

Nie, nie, nie…gdyby kabel od anteny by taką skrętką to nie pisał bym tego teamtu. Kabel od anteny wygląda jak kabel od anteny (takie telewizyjnej) na koncówce karty sieciowej wystaje bolec, a kabel od anteny przypinam i zakręcam :slight_smile: Mam nadzieje, że wiesz o co chodzi :slight_smile:

No to do tego routera takiej wtyczki nawet nie podłączysz. Tutaj podobny temat http://forum.dobreprogramy.pl/chce-pod%C5%82%C4%85czy%C4%87-internet-radiowy-pod-access-pointa-t498108/

ale tłumacze wam, że Ja nie chce wtykać kabla od anteny do routera bo sie fizycznie nie da tego zrobic i bardzo dobrze o tym wiem. Kabel od anteny jest przypiety do swojej karty sieciowej i ma tam zostać. Mi chodzi o to jak internet z komputera puścić na router żeby ten rozsyłał sygnał wi-fi z internetem. Wiem, że da sie to zrobić bo już tak wcześniej miałem ustawione, ale niestety było to dawno i sam juz nie potroafie tego ponownie ustawić.

 

Wiem, że routerowi musze nadac inny adres ip i wyłączyc tryb dhcp. Gdy jest to ustawione to urządzenia widzą sieć wi-fi, mogą się połaczyć, ale nie “ciągną” internetu. Połączenie mam udostępnione. Dodam, że do swojego internetu muszę się łączyć poprzez mostek  PPPOE

 

Skrętką RJ-45 jestem podłączony z routerem do drugiej karty sieciowej w płycie głównej.

Po co te nerwy. My wszystko rozumiemy. To o co Ci chodzi nazywa się ICS, po polsku udostępnianie połączenia innym komputerom w sieci. Takie udostępnianie włączasz w ustawieniach karty sieciowej. Oczywiście domyślam się, że chodzi Ci o system Windows, bo w innych systemach robi się to trochę inaczej. Jeśli zależy Ci na czasie (to nie złośliwość), to odpowiedź szybciej byś znalazł używając wyszukiwarki.

 

Gdyby chodziło mi o to by ktoś mi wyjaśnił co to jest ICS i jak się udostępnia połączenie sieciowe to uwierz mi, że na prawdę bym wam głowy nie zawracał.

 

Wiem bardzo dobrze co to jest ICS i jak się połączenia udostępnia.Mi cały czas chodzi o to jak takie udostępnione połączenie internetu radiowego skonfigurować razem  z routerem by ten mógł je rozsyłać na pozostałe urządzenia.

 

Na prawdę oszczędźmy sobie wstępy i podstawy.

Możesz to rozwiązać na dwa sposoby.

  1. Podpinasz się do routera do portu LAN i pobierasz IP z DHCP na routerze - wszystko jest w tej samej podsieci (komputery podłączone do WiFi pobierają IPeki z DHCP routera). Jedynie w opcjach DHCP musisz wskazać jako bramę IP komputera udostępniającego połączenie, inaczej router siebie wskaże jako bramę i pakiety nie będą wychodziły poza sieć. Najbezpieczniej będzie przypisać IP ręcznie lub skorzystać z rezerwacji adresów, żeby adres bramy był niezmienny;

  2. Przypisujesz komputerowi statyczne IP, podpinasz się do portu WAN (tworzysz osobną podsieć) i w typie połączenie wybierasz Static IP.