Internet radiowy vs stream


(bekon922) #1

Witam,


(silvver) #2

Z radiowym może być różnie, dużo zależy od stosowanego sprzętu jak i warunków. Weź też pod uwagę, że przy radiowym możesz mieć większe pingi - co może mieć znaczenie w bardziej dynamicznych grach (np fpsach online).

W internetach zalecają  do 720@30fps co najmniej 1500kbps. 2000-2200kbps aby uzyskać satysfakcjonującą jakość (2500kbps dla dynamicznych gier). 1080p@30 zaczyna się od min 3000kbps.

I to jest tylko na wideo a musisz też wysyłać audio. Do tego potrzebujesz pewien zapas na wahnięcia uploadu i bitrate oraz potrzeby gry.

Zatem 2mbps to takie minimum (zakładając, że będziesz mieć ciągle te 2mbps, a np równie dobrze parametry mogą spadać w godzinach wieczornych) - może styknie lub nie.

 

Najlepiej dowiedz się, czy oferują jakiś okres testowy i przetestuj. Dla streamingu najlepsze są łącza kablowe (światłowody) z dużymi prędkościami oraz niskimi pingami.

 

Może ktoś się jeszcze wypowie, kto się bawił sam w streamowie :slight_smile:


(bekon922) #3

dziękuje, proszę też o wypowiedź kogoś kto zajmuje lub zajmował się streamowaniem dziękuje jeszcze raz.

 


(MrKsardes) #4

No to tak 2 mb to jest tak na styk. Steramowałem na 2 mb i na internecie radiowym i się dało nic mi nie zacinało, żadne pingi. Polecałbym jak by źle działał internet przeskanować wszystkie komputerami AVG 2015 free i Malwarebytes Anti-Malware. Jak ludzie polecają to czemu nie wziąć.