Internet radiowy w dwóch komputerach

Mam internet z sieci radiowej. W mieszkaniu mam zainstalowany router TP-LINK WR543G ustawiony jako AP Client. Z routera kablami LAN podłączone są PC i bramka VoIP oraz doraźnie podłączam - również kablem LAN laptop Toshiba. I tu moje pytanie: czy jest możliwa instalacja (najlepiej samodzielnie) w laptopie bezprzewodowej karty sieciowej - PCMCIA lub USB - tak aby bezpośrednio odbierała z nadajnika dostawcy internetu. Antena nadawcza jest cały czas w zasięgu wzroku. Chodzi o to, żeby możliwe było np. wyniesienie laptopa na zewnątrz budynku. Jeżeli jest to możliwe jak skonfigurować urządzenia.

Proszę nazwać temat konkretnie.

Najpierw sprawdż moze wlaptopie jest juz wifi,instalacja jest mozliwa, czy naprawde czalyczas latał byś z laptopem po całym domu??.

Jest kika rozwiazańtego problemu:

1.Dogadanie się z administratorem sieci

  1. dokupienie ap

  2. wymiana rutera na z dwiema antenkami

  3. dociadniecie kabla sieciowego do drugiego najczeie korzystanego miejsca w domu

  4. zmiana miejsca korzystania z laptopa

albo dać sobie święty spokuj :idea:

Rzeczywiście należało zacząć od rozmowy z dostawcą internetu, ale przypadkiem trafiłem na to forum i pomyślałem, że warto spróbować. Do dostawcy wybieram się też z innego powodu, to przy okazji poruszę tę sprawę.

Z laptopa korzystam rzadko, ale gdyby można było zrobić coś niewielkim kosztem to czemu nie.