Internet radiowy w dwóch komputerach

(S Burdzinski) #1

Mam internet z sieci radiowej. W mieszkaniu mam zainstalowany router TP-LINK WR543G ustawiony jako AP Client. Z routera kablami LAN podłączone są PC i bramka VoIP oraz doraźnie podłączam - również kablem LAN laptop Toshiba. I tu moje pytanie: czy jest możliwa instalacja (najlepiej samodzielnie) w laptopie bezprzewodowej karty sieciowej - PCMCIA lub USB - tak aby bezpośrednio odbierała z nadajnika dostawcy internetu. Antena nadawcza jest cały czas w zasięgu wzroku. Chodzi o to, żeby możliwe było np. wyniesienie laptopa na zewnątrz budynku. Jeżeli jest to możliwe jak skonfigurować urządzenia.

(Monczkin) #2

Proszę nazwać temat konkretnie.

(marcin_rom) #3

Najpierw sprawdż moze wlaptopie jest juz wifi,instalacja jest mozliwa, czy naprawde czalyczas latał byś z laptopem po całym domu??.

Jest kika rozwiazańtego problemu:

1.Dogadanie się z administratorem sieci

1. dokupienie ap

2. wymiana rutera na z dwiema antenkami

3. dociadniecie kabla sieciowego do drugiego najczeie korzystanego miejsca w domu

4. zmiana miejsca korzystania z laptopa

albo dać sobie święty spokuj :idea:

(S Burdzinski) #4

Rzeczywiście należało zacząć od rozmowy z dostawcą internetu, ale przypadkiem trafiłem na to forum i pomyślałem, że warto spróbować. Do dostawcy wybieram się też z innego powodu, to przy okazji poruszę tę sprawę.

Z laptopa korzystam rzadko, ale gdyby można było zrobić coś niewielkim kosztem to czemu nie.