Internet Radiowy +własnoręczna instalacja

Witam

Obecnie posiadam Nieostrade I zastanawiam sie na przejściem nad radiówkę http://www.infonet.net.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=97&Itemid=59

Sęk w tym ze umowę chcą na 3 lata podpisać wtedy instalacja kosztuje 39zł a za 400zł dostaje sprzęt na własność i instalują mi też, a umowę mam bez terminową.

Pomyślałem, Ile by mnie wyniosło jak bym sam kupił odpowiedni sprzęt ?? I co by to było potrzebne oprócz anteny ?? No i oczywiście czy trudne jest takie skonfigurowanie sieci??

Na pewno będzie potrzebne hasło login Klucz którym chroniona jest sieć

Ja ma coś podobnego - brak zewnętrznego IP, lagi, długie wczytywanie stron (chociaż prędkość wysoka) - nie polecam… Tyle, ze ja nie mogę mieć neo (zobacz moją lokalizację…).

Zmontowanie tego to banał - zwykły Access Point, antena kierunkowa z allegro +logi - i stoi. Tyle, że na pewno mają stałe IP przyporządkowane każdemu użytkownikowi.

Właśnie tez się boje Problemów , Bo z neo W sumie poza wysokim kosztem to jest ok no i zmienne IP jest mi na plus :slight_smile: :slight_smile:

To ile by wyniósł taki sprzęt do takiej instalacji???

Ja bym wolał netie:)

w tej sieci radiowej nie jest aż tak tanio:D

100zł (2,4GHz)

Karta WiFi, kabel, antena.

Sprzęt 5GHz zdecydowanie droższy.

Konfiguracja bram IP, login i hasło da ci zapewne operator.

Witam!

To zależy też od osób “rządzących” tą firmą, wydaję mi się ze jednocześnie zarabiają na montażu całego sprzętu. Jeśli firma się zgodzi to oczywiście ze będzie lepiej abyś to sam sobie złożył.

Napisze jak jest u mnie;P Ja również mam radiówkę, na dachu mam Access pointa, antene, zasilacz do access’a i odziwo mam poprowadzone ok. 30 m kablem napięcie 230V na dach;P Jak by to odemnie zależało to zasilacz bym zostawił przy gniazdku w domu i poprowadził na dach niższe napięcie. (Bezpieczniej :wink: ) Jeśli chciałbyś zostawić accessa w domu to kabel antenowy jest oczywiscie dużo droższy od sieciowego.

Co do konfiguracji to adres IP jest przydzielany po adresie MAC karty sieciowej.

musiałbyś wyciągnąć zasilacz z access pointa, i nie wiadomo iloma

napięciami jest zasilany…

chodzi o to że na kablu antenowym występują większe starty na sygnalę im jest

on dłuższy, dlatego AP montuję się zaraz przy antenie…

nie ma sensu zamieniać stałego łącza na radiówkę, korzystam z radiówki

już dwa lata to wiem coś o tym, najbardziej wkurza stałe IP,

i dość wysoki koszt utrzymania tego, za tą samą cenę można mieć

w tepsie o połowe szybsze łącze…

Witam, sam posiadam łącze radiowe i chciałbym się podzielić z Tobą/Wami moimi spostrzeżeniami. Po pierwsze wszystko zależy, do czego używasz radiówki. Jeśli tylko do przeglądania stron i od czasu do czasu ściągania plików, to OK, w zupełności wystarcza, a już np. w moim przypadku, gdy dużo za to nie płacę (45zł za 1MB, bez żadnych abonamentów, jak jest to w przypadku neo) jestem dość zadowolony. Jeśli jednak zamierzasz dużo ściągać, a tym bardziej np. z rapida, torrentów, jak i grać w gry sieciowe, to o radiówce zapomnij. W dodatku cena i montaż odgrywają dużą rolę, u mnie również było to stosunkowo opłacalne. Jednak w Twoim przypadku, najlepiej będzie porozmawiać z osobami w Twoim mieście, które takie łącze posiadają, jak ono się sprawuje. Niestety może to być trudne…

Ja nawet takiego wolnego łącza bym nie chciał sam teraz mam 1 mb w multimo ale zmieniam niedługo operatora na netię i net na 2mb

6 miesięcy za 1zł

jeśli z telefonem to 64zł

jeśli bez to 74

umowa na 24 miesiące

router wifi już mam od obecnego neta

to pewnie nie będę brał…

chyba że jakiś fajny będą mieli bo widziałem za 99 zł w ulotce router wifi

do tego ja nawet bym nie mógł mieć neta radiowego bo u mnie jest tylko jakiś 1 dostawca i chyba zapewnia 512kb lub 1mb

i taki mi net nie pasuje bo nie chcę mieć ip stałego…

często pobieram z rapidshare itp.

No właśnie, firemka penie sie nie zgodzi na własna instalacje, ale tez najbardziej się boję z tym netem , w sumie ściągam rożnie czasem tylko strony ale czasem na okrągło. Neostrada Tu sie sprawuje dobrze ze blokowania stron stałe prędkości , zmienne IP co się przydaje do omijanie tez rożnych limitów, no i infolina za free czasami tam dzwonie nawet jak mi sie nudzi to pytam i pierdoły hehe.

Ale właśnie jest ten abonament 43zł za nic

Co do Neti patrzyłem oferty i prawie niczym się nie rożni od TP na umowie 12 miesięcy bo na więcej nie interesuje mnie, ceny raczej nie spadna za rok ale prędkości będą musiały rosnąć internetu wystarczy popatrzeć na UPC :slight_smile: tam to maja super 8Mbit/s za 75zł