Internet satelitarny?

Zastanawiam sie nad założeniem internetu satelitarnego, niestety nie orirentuje sie zbytnio w cenach.

Prosze o jakies porównanie np. do neostrady. Nie wiem za bardzo czy warto wydawac na ten rodzaj internetu pieniadze, ale słyszałem ze jest stosunkowo tanio(nie liczac anteny). Prosze o rade.

napiszę tylko że pod względem jakosci i komfortu pracy to internet satelitarny to badziew w stosunku do neostrady.

Krzysiek21 a teraz proszę o stosowną argumentację postawionej przez Ciebie tezy.

Bo mam wrażenie, że nie wiesz o czym mówisz.

Sam jestem ciekaw fachowej opinii

Wiem o czym mówie ;p

mam 4 znajomych z internetem satelitarym i przeklinaja az trzeszczy.

w sumie to net z satelity nadaje sie .ot tak do “pykania” po stronkach ( czytaj do otwierania i przeczytania nic poza tym).

Do p2p ani FTP lub tym podobnych się nie nadaje.

Słabe prędkosci ( masakryczny upload przede wszystkim) plus często poblokowane porty a do tego dochodzi jeszcze limit śmieszny limit ok. 1-2 GB.

Jesli chodzi ci tylko o stronki o być moze ci sie nada…ale dla pewnosci to radziłbym odwiedzić forum e-sat.pl i poczytac o internecie satlitarnym abyś pózniej nie płakał.

Rozwarz wszystkie za i przeciw , cenę/jakosć itd.

Ale przecież nie każda firma ma limity po 1-2 gb, a co do portów to wystarczy się umówić z adminem i po kłopocie :confused: Prędkości… to chyba zalezy od pakietu który się wybrało ?