Internet się nagle wyłącza, Linksys AM200, Neostrada 10 mbps

(n33trox) #1

Nie jestem obeznany w tej dziedzinie, pierwszy raz się spotykam z czymś takim. Mam Neostradę 10 mbps przez modem Linksys AM200. Do dziś wszystko było ok. Dziś natomiast zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Wygląda to tak, że surfuję po necie, przeglądam różne strony i nagle nie mogę wejść na kolejną. Nie mogę wejść na żadną. Tak, jakby mi ucięło internet, o czym potwierdza żółty trójkąt z czarnym wykrzyknikiem przy ikonie sieci w trayu. Internetu brak. Spoglądam na modem, a na nim wszystkie lampki migają i świecą się tak, jakby wszystko było ok. Próbuję wejść do panelu konfiguracyjnego tj. 192.168.1.1 i nic, nie da się, brak reakcji. Pomaga wypięcie wtyczki z prądu i ponowne podłączenie. Modem się synchronizuje i działa normalnie, jego konfiguracja również. Dziś już się to zdarzyło 3 razy w odstępach kilkugodzinnych.

Czy to wina TP, czy mój modem się sypie, czy moja karta sieciowa (jakiś TP Link na Realteku, półroczna, nie pamiętam modelu)?

(Seba_K.) #2

Jeśli modem ma USB to podepnij go tam. Miałem kiedyś taki sam przypadek. U mnie padła zintegrowana karta sieciowa. U Ciebie jednak nie musi być to samo, ale spróbować od tego warto.

(n33trox) #3

Nie ma, jest tylko ethernet. Zintegrowana sieciówka padła mi dawno temu. Teraz mam dedykowaną, TP-Link 3269.

// Połączono posty.

Odnośnie problemu, przełączyłem na TP-Linka W8901G i zobaczę, czy problem się będzie powtarzał. Dziś mi nagle urwało internet i postanowiłem, że sprawdzę, czy to nie karta sieciowa. Wyłączałem ją w menedżerze urządzeń, odpalałem ponownie, wyłączałem i włączałem komputer (nie resetując jeszcze modemu) i nic, a w tym czasie karta sieciowa była restartowana. Po ponownym uruchomieniu systemu problem nadal występuje aż do zresetowania modemu, także wszystko wskazuje na niego, ale jeszcze muszę się upewnić z tym TP-Linkiem. Tyle, że ten synchronizacji czasami nie trzyma, bo mam tragiczne parametry linii, więc jakby co, to taka prowizorka. Będę musiał chyba kupić coś na broadcomie.