Internet stacjonarny? co wybrać?

No wybór wcale nie taki prosty. Opinie wszędzie podzielone, ceny też porównywalne.

@pakierhakierxd - TP zrobiła obniżkę w październiku , więc stosunkowo niedawno. Trudno przewidzieć czy pojawi się pod tym względem coś nowego.Z drugiej strony chyba nie ma co gdybać, bo jednak mimo obniżki można mieć też pierwsze 2 miesiące za free, a to zawsze dodatkowe udogodnienie.

A jak jest u nich z obsługą klienta, naprawianiem ewentualnych awarii etc?

Obsługa klienta jest ok ja to do nich piszę maile i czasem zadzwonią …

nigdy jakoś nie miałem problemu z obsługą klienta nawet jak jest jakiś problem to go naprawią

czy na zgłoszoną reklamację wystawią korektę

Awarie jeśli trzeba przyjechać naprawia zewnętrzna firma do tp ta sama przyjeżdża netbud jak dobrze pamiętam

jak ja miałem jakiś problem to dzwoniłem lub pisałem i przyjeżdżał technik

ok, dzięki. To już chyba wszystko jasne. A orientujesz się, czy jak wezmę teraz neo w promocji (tzn. mam na mysli te 2 pierwsze meisiące za free) to otrzymam już nowego liveboxa?

Nowego :slight_smile:

Z aktywacją 112 zł.

Lub inne :

modem2.th.jpg

nr błękitnej linii 19393

infolinia 801 505 505

i tam wszystkiego się dowiesz.

i pewnie będziesz musiał za liveboxa bulić 10zł co miesiąc:P

to już lepiej samemu kupić router

  • np. ja nie będę płacić.

Jeżeli z aktywacją to jednorazowo 112 zł.

Na e-faktury za free.

Oprócz tego mogę wybrać inny router.

Wszystko zależy od umowy a wcześniej można uzgodnić i się dowiedzieć co i jak :wink:

Jeśli jest to opłata jednorazowa to ok. Zależy mi na stabilnym necie w jakiś atrakcyjnych stawkach. Orientujecie się czy te 2 pierwsze miesiące za free są dla wszystkich klientów?

A może era internet domowy? Interesujące ceny np 20 mega tanio za niecałe 40 zł. Era bierze opłaty za linię ‘na siebie’.

Minus taki jest jeszcze płacisz za ten router 112zł a nie masz go na własność a w razie uszkodzenia trwale mogę być problemy i tp będzie od ciebie żądać 600zł tyle pewnie będzie napisane w umowie:D

byś dołożył parę złotych i kupił na allegro lepszy :stuck_out_tongue: i co ważne na własność

pytałem ich kiedys o te 2 miesiące za free przy migracjii to powiedzieli że to tylko dla nowych klientów i że nowi mogą wziąć na próbę internet.za starego liveboxa 10 zł za miesiąc ciekawe ile za nowego :smiley: ale dawali też za free liveboxy jak ktoś brał tv dodatkowo troszke taniej to wychodziło bo za pakiet podstawowy płaciłem 3zł miesiecznie teraz nie wiem jak jest.w tp pomoc techniczną mili szybką kiedyś jak kopali u nas z jakiejs tam firmy pod kanalizacje to przecieli kabel od telefonu koparką i zakopali tak i zostawili to już po 2 godzinach przyjechała inna firma to naprawiać.w netii też mają podobno dobrą pomoc techniczną tak jak sie słyszy od innych chociaż troszke ciężko sie jest dodzwonić tam.w erze jest tanszy internet ale jak ktoś ma telefon na abonament w erze.jest jeszcze orange domowy internet i jakies tam darmowe złotówki jak ktoś ma komórkę w ich sieci:-D Router lepiej kupić na Allegro np jakiegoś tp-linka w miarę dobre i tanie

Jeżeli nie bierzesz z telewizją (bo jak byś brał to tuner nie włączy się bez liveboxa), to zdecydowanie lepiej własny router. Można mieć interesujący sprzęt za już nie duże pieniądze /ndraft, usb, gigabit, etc./.

@djosdanielos , faktycznie jest tak jak piszesz,ale jak ktoś jest nowym klientem to jest to na pewno dodatkowe udogodnienie, tym bardziej,że ceny też sporo obniżyli.

teraz tp reklamuje jakis router z wifi za 1zł ale na strone tp nie da sie wejść żeby sprawdzić co to bo jest modernizacja systemu

Czy ten router jest w jakiejś konkretnej promocji? Czy standardowa oferta z obniżonym na jesieni abonamentem?

Dotyczy promocji:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int … 0=2_697663

Specyfikacja modemu:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int … rod=688306

Pojutrze wieczorem lub dzień później będę mieć :

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/tel … 16/677417/

10/1 Mb.

Za Liveboxa oraz dekoder nic nie będę płacić.

Antenę mam od dawna dużo lepszą i większą ale też niedroga.

Za kilka dni odpowiem :wink:

Edit :

Odpowiadam - najpierw kilkanaście razy trzeba sprawdzić czy będzie taka przepustowość łącza.

Nie tylko z TP.SA. ale również z innych firm :wink:

Nie mam Neostrady i nie wezmę innych dostawców po tej linii.

Wszystko to wielkie oszustwo.

Przedwczoraj otrzymałem dwa telefony że zamówienie nie może być zrealizowane i anulowano ponieważ mogę mieć jedynie prędkość 2/256,

wczoraj otrzymałem dwa telefony że włączono mi usługę TV a następnie Neostradę.

Zadzwoniłem z pytaniem jak to mam włączyć ponieważ nie otrzymałem żadnego sprzętu, obiecanego Liveboxa oraz dekodera ?

Nikt nie był ?

Odpowiedź “Pan otrzymał, mamy podpis i podpisaną umowę”.

W poniedziałek zgłaszam sprawę na policję i odradzam Wszystkim TP.SA. :frowning:

Dodane 21.09.2011 (Śr) 1:10

Opisałem w internecie gdzie mogłem, wysłałem e-mail do TP.SA.

Za kilka dni otrzymałem e-mail od samego Dyrektora z wielkimi przeprosinami oraz anulowaniem umowy i rachunku 950 zł. :smiley:

Szukając taryfy natknąłem się na różne blogi, strony www. itp. Może przyda się komuś to info?

http://porownaj-online.pl/index.php/internet

http://porownaj-online.pl/index.php/internet/taryfy_stacjonarne

Nic nadzwyczajnego ale można zajrzeć. Może wyjaśnią się niektóre pytania.