Internet strasznie wolno chodzi

Witam,

No to zacznijmy :slight_smile:

Od przedwczorajszesz burzy mam wielkie kłopoty z internetem(nie jestem pewien czy to przez burzę).

Wczoraj internet ledwo odbierał pakiety pod wieczór było lepiej, ale dzisiaj juz nie ładnie,

Internet sciąga max. 15kb/s.O własnie zapomniałbym internet to 1mb/s.

Normalnie sciąga zawsze około 130kb/s.

Tak więc prosiłbym o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam :slight_smile: ![-o<

Internet radiowy? Sprawdź jaki zasięg. Może wiatr przestawił antenę.

Tak, tak radiowy.Hmmm nie jestem aż taki dobry w tych rzeczach;) Może powiesz jak sprawdzić zasięg? :slight_smile:

Dodane 13.09.2011 (Wt) 11:50

Odpisze ktoś? :slight_smile:

big.png

jeśli sieciówka z ralinka to tak jak na obrazku wyżej

ustaw antenę tak aby w signal strength było jak najwięcej %

Nie skapnąłem opisz bardziej :oops:

Dodane 13.09.2011 (Wt) 13:11

A jeśli chodzi o modem to air live wl-5460AP

Dodane 13.09.2011 (Wt) 13:13

Aaaaa no niestety sieciówka to Realtek RTL8168C§/8111C§ PCI-E Gigabit ethernet NIC :frowning:

Zaloguj się na routerze AirLive poszukaj w dziale Wireless opcji Site Survey czy tam też innego kojarzącego się ze skanowaniem eteru i zobacz jaki sygnał pokazuje przy WIFI z którym się łączysz.

Problem jest w tym,że admin konfigurował modem oraz ma ustawione swoje hasło,a raczej takie wejście jest zabronione ;).

Kiedys jak mi ustawiał antene pamiętam jak była taka opcja.Taaak pamiętam.Ale niestety hasła nie podpatrzałem :wink:

Sprawdź jakość połączenia.

http://imageshack.us/photo/my-images/84 … niesk.jpg/

Oraz adres ip bramki domyślnej, następnie użyj tego adresu w wierszu poleceń wpisując: ping -t adres bramki domyślnej.

Pingi powinny być niskie i bez dużych wahań.

Niestety nie mam takiego czegoś ;), mam takie cos:http://imageshack.us/photo/my-images/856/ehes.jpg/

Pingi z konsoli wynoszą 1ms :wink:

Ludzie on nie może sprawdzić połączenia radiowego bo jest podpięty KABLEM do routera i tylko na nim mógłby sprawdzić jakość połączenia, ale nie ma do niego dostępu.

Ping do bramy OK? Czyli to nie wina kabla :slight_smile:

Puść pinga do wp.pl i w tym czasie spróbuj otworzyć jakaś stronę/coś ściągnąć jak pingi wzrosną w niebiosa i zacznie rwać to obstawiam źle ustawioną antenę zadzwoń do ISP i powiedz w czym problem powinni ci ustawić :stuck_out_tongue:

Pingi troche zmalały 18-70 ale wczooooraj ooo to było pingi od 1000-7000 masakra mam nadzieje,że sie polepszy.

Dodane 14.09.2011 (Śr) 14:48

Dobra pingi ok strony ok ale za to sciaganie max 30kb/s idzie