Internet Strasznie zwalnia ;(

Mam wielki problem. Byłabym ogromnie wdzięczna gdyby ktoś zechciał mi pomóc…Szukałam na różnych forach, ale nie znalazłam konkretów…;( Otóż mam internet 1Mb, z sieci Vectra. Śmigał mi bardzo dobrze, nie miałam problemów. Aż do niedawna. Zespól się modem i musiałam go wymienić na nowy, w tym czasie formatowałam system, dostałam nowy modem, i pach… Teraz internet chodzi niewyobrażalnie wolno, strony otwierają się nieraz i po 10 minut, a przy ściąganiu mój transfer wynosi co najwyżej 15Kb/s… Nic nie można włączyć, nic ściągnąć…Jedynie gg działa bez zarzutu, kompletnie nie wiem co mam zrobić. Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Napisz najpierw jaki modem posiadasz (firma i model ) oraz jak jest połączony z komputerem - przez usb czy kabel ethernet do karty sieciowej.

Czy po formacie zainstalowałaś wszystkie sterowniki?

Można sprawdzić parametry pracy modemu ale muszę znać jego typ bo nie w każdym się da.

Modem to Scientific Atlanta Webstar 2000 series Cable Modem, a połączony z komputerem jest i tym i tym…Czyli USB i kablem do karty sieciowej. Tak, wszystkie sterowniki są zainstalowane, tak sądzę, bo zwykle jak robiłam format to nie było takich problemów

A i jeszcze chciałam dodać, że jak włączę Menedżera urządzeń, to w karcie sieciowej jest ten mój modem, ale przy jego nazwie jest taki czarny wykrzyknik otoczony żółtym kołem…

Nie możesz mieć jednocześnie 2 połączeń sieciowych aktywnych na jednym komputerze… Modem powinien być podłączony albo przez eth albo przez usb.

A wykrzyknik oznacza konfilkt lub problem z urządzeniem lub jego sterownikiem…

Jeżeli modem kablowy jest podpięty tylko przez usb wtedy musisz zainstalować sterownik usb z płyty producenta modemu.

Wtedy modem funkcjonuje jak karta sieciowa.

Jeżeli modem kablowy jest podłączony przez eth wtedy sterownik jest niepotrzebny a modem jest dla ciebie przeźroczysty (komputer go nie widzi bo nie ma takiej potrzeby)

Odłączyłam kabel USB i jest tak jak mówisz, nie ma go w menedżerze urządzeń, komputer go nie widzi, ale działa normalnie. Właściwie nie wiem czemu podłączyłam na dwa. Być może dlatego, że jak poprzedni modem mi się zepsuł i dzwoniłam do administratora sieci, to kazał mi podłączyć też kabel USB… No, ale to tylko jeden problem

Pozostaje strasznie wolny internet…

Teraz wyłącz komputer, odłącz na kilka sekund zasilanie od modemu (wyjmij wtyczkę z gniazdka) , włącz modem, poczekaj aż się zaloguje i włącz komputer. Napisz czy coś się zmieniło. Jeżeli nie, wtedy będziemy sprawdzać parametry pracy modemu.

Nestety, zero zmian…

W takim razie otwórz przeglądarkę i wpisz w pasku adresu: 192.168.100.1

to jest strona testowa modemu, na której są wypisane parametry jego pracy.

Wklej je na forum to zobaczymy czy z sygnałem wszystko ok.

Jak ci się otworzy strona kliknij “signal” u góry. Szczególnie ważne są: Recieve Power Level oraz Transmit Power Level

Jest tylko jedno ale… niektórzy operatorzy blokują możliwość podejrzenia tych danych ale spróbuj.

Name

WebSTAR EPC2100R2

Modem Serial Number

217494680

Cable Modem MAC Address

00:1e:6b:25:40:08

Hardware Version

2.1

Software Version

v2.0.2r1256-060303

Receive Power Level

16.1 dBmV

Transmit Power Level

38.0 dBmV

Cable Modem Status

Operational

To mi się wyświetla jak włączę to stronę, a po naciśnięciu “signal” wyskakuje takie coś

This feature is not enabled.

This feature has not been enabled in your cable modem.

Please contact your data services provider for more information about this feature and its availability on the network.

To exit this page, click on the “Back” button on your browser tool bar to return to the previous page or click on the “System” link above.

Hmm… parametry z grubsza w porządku, chociaż przyczepiłbym się do Recieve Power Level… wartość ta powinna oscylować w przedziale od -15 do 15. Najlepiej jak jest w pobliżu zera.

Wartość ta określa jaki poziom sygnału dociera do modemu. Poziom 0 to 60dbmV. Generalnie przyjmuje się, że modem najlepiej pracuje w przedziale 60-65db u ciebie dochodzi 76db czyli trochę dużo. Nie powinno to jednak powodować aż takich poroblemów. Biorąc pod uwagę jednak że masz założone gniazdo w mieszkaniu (zwrotnicę) która tłumi ok 10 db to do mieszkania dociera sygnał rzędu 85 db czyli za dużo moim zdaniem - to może się odbić na obrazie TV.

Nie o tym jednak chciałem powiedzieć… :slight_smile:

Parametry modemu są do zaakceptowania (w granicach normy)

Kończą mi się pomysły… Jeżeli twierdzisz że sterowniki od karty sieciowej masz zainstalowane, virusów w systemie nie ma (sprawdzałaś? ) to jedyne co mi przychodzi do głowy to albo wadliwy sterownik/karta sieciowa (mogła się uszkodzić) albo gdzieś coś jest źle ustawione.

Można jeszcze wykonać jeden test… jeżeli masz płytę ze sterownikiem do modemu, podłącz go tylko przez usb (odepnij przewód eth z modemu), zainstaluj sterownik do modemu, restart komputera i zobacz co wtedy. Jeżeli będzie to samo wtedy 99% wina modemu/dostawcy (nie działą ani na karcie sieciowej ani na usb). Jeżeli będzie dobrze - wina karty sieciowej/sterownika/konfiguracji.

Oczywiście sposób zadziała, jeżeli w modemie operator odblokował możliwość podłączenia modemu przez usb.

hmm…to dziwne, ale działa normalnie… Może troszkę wolniej niż kiedyś, ale mi to nie przeszkadza…Oczywiście nie zapeszam, póki co jest dobrze;) Bardzo dziękuję;)

Wniosek:

Sterownik karty sieciowej lub sama karta jest uszkodzona. Można odinstalować kartę i zainstalować ponownie…

Ew. ustawienia protokołu tcp/ip są niepoprawne.

A jeśli chodzi o usb… Nidy nie będzie tak dobrze jak przez eth. Modem pełni wtedy rolę jakby zen ętrznej karty sieciowej czyli dochodzi mu dodatkowa funkcja.

Ważne że działa i że wiadomo już gdzie szukać…

Ten 1% który zostaje z mojego poprzedniego posta to może być: 1. uszkodzenie kabla eth 2. uszkodzenie portu eth w modemie (choć to rzadkość)

a powiedziałbyś mi, jak odinstalować kartę sieciową i jak ją ponownie zainstalować?

Witam was wszyskich moze wy mi doradzicie co mam zrobic bo mam taki problem ze 2 dni temu strasznie mi zwolnil internet jak testuje jego predkosc to tak pokazywalo mi od 850 do 950 a teraz max mi pokazuje 60 nie wiem dla czego a mam internet w orange freedom 1mb modem sie nazywausb zxdsl 852 bardzo prosze o pomoc

Dodane 21.02.2009 (So) 15:22

a i jeszcze jedno zrobilem tak jak tu kolega wyzej napisal od istalowalem i zainstalowalem sterowniki od nowa wyjelem wtyczke z gniastka wirusow nie mam i nic nie pomoglo a mam podlaczone na tylko usb eternetowego wejscia niestety nie mam w modemie

Odkiedy podłączyłem internet do tv poprzez EDIMAX 150Mbps, internet niesłychanie zwolnił. Nigdy! !!

Z nominalnych dwa Mega jest 100, 300 na wysyłaniu i odbiorze. Nie piszcie, że jest na to rada przez odłączenie tv - bo to już sprawdziłem.

Help !!