Internet szybciej działa bez anteny ?!

(Neymarowski) #1

Dlaczego mój internet bez podłączonej anteny ma zasięg LTE a z podłączoną tylko 3G . Próbowałem zmieniac ustawienie anteny lecz nic nie pomogło .

(Veers) #2

A jaka to antena?

(Neymarowski) #3

AK C2 uni

(askow) #4

Z tej anteny to jest taki pożytek, że masz sygnał z zewnątrz, ale straty w zależności od długości  kabla i złączek mogą być większe od zysku.

(KAZDAN63) #5

Przerabiałem ten temat z HUAWEI E3272 (sygnał bez anteny od -60 do -55 dBm) . Wyszło : więcej straty niż pożytku (założenie koszt anteny nie może przekraczać wartości modemu tj. 200 zł , “drutu” było całe 5 m.) . W Twoim przypadku może być jeszcze sprawa pasma anteny i częstotliwości na jakiej nadaje nadajnik LTE z którego korzystasz . 

TOP NET INFO 3.65

Odczytać CID , LAC

http://btsearch.pl/

Albo zapytać u operatora sieci .

P.S.

A ile drwin i kpin doświadczyłem ze strony brata (twierdził już gdy mu powiedziałem o tym pomyśle że : “ta cała twoja “robota” to nawet psu na budę się nie zda”) to tego nie odbierze mi : ani wiatr , ani ogień , ani woda . Właśnie mija rocznica tej mojej “radosnej twórczości” . A anteny miałem “wymówione” więć zainwestowaną gotówkę odzyskałem .

(Longhorn2009) #6

Dokładnie, tłumienie kabla może być większe przy odcinku 10m niż zysk z anteny. Czyli podłączenie anteny może pogorszyć sygnał, ale uwzględniając ze modem ma wtedy sygnał z zewnątrz może być troche lepiej. Na pewno ważne jest poprawne (dokładne) ustawienie na nadajnik. Samo wystawienie anteny na zewnątrz nic nie da.

Antena, która ma szanse poprawić jakość sygnału to np. Sorensen 17dBi czy Cybertech 15dBi, obie dedykowane pod pasmo LTE, a nie szerokopasmowe jak ta. Jeśli szerokopasmową kupować to lepiej normalną logarytmiczną. Zysk twojej to przypomne tylko 2-3dBi. Kabel antenowy ma być jak najkrótszy, 10m to już max.