Internet tp - co i jak

Witam,

Zamierzam zamówić ofertę 512 tp przez internet. Przy zakupie przez internet można wybrać jakiś “prezent”, to jakaś ściema czy jak ? ;p

Na start płaci się 19 zl za modem i 19 za aktywacje i nic więcej? No i ile trzeba czekać na ten internet?,i jak w ogóle mam podpisać umowę? kurier czy jak?

Pytanie kieruje do osób które niedawno zamawiali internet przez neta ;d

cześć :slight_smile:

"prezent " to nie jest ściema dostaniesz na pewno to co wybrałeś (zapewne za 1.22 zł) płatne kurierowi

a na internet będziesz czekał do dnia, który jest w umowie,

umowę dostarczy ci zapewne kurier, podpisujesz przy nim i kopie oddajesz,

pozdro

Z tymi prezentami to kombinują cwaniaczki :smiley: Mój ojciec miał dostać drukarkę i po miesiącu nic, potem do nich dzwonił to dopiero po następnym miesiącu dostał :twisted: .

Jeżeli chodzi o prezenty to raczej nie kombinują, jedynie może braknąć wtedy zamiana i czeka się do trzydziestu dni roboczych, też tam dzwoniłem, miałem dostać drukarkę i brakło złożyłem reklamację i dostałem gps nawigację, która mi się nie należała, to napisali że to ich wina i zadośćuczynienie za tak długie czekanie.

Dodane 17.01.2010 (N) 15:04

To twój wybór, tylko czy nie lepiej brać 1Mb, dobrze się zastanów.

hmmmm, no nie wiem. Wydaje mi się że 512 działa na trybie fast a pozostałe prędkości na trybie interleaved. tryb interleaved zwiększ ping dwukrotnie a na pingu zależy mi najbardziej. :wink: Kumple mieszka kilka domów dalej i ma ping ~70 na 1 mb netia.

Bywa z tym różnie, jak masz słabe łącze, to mogą ci i przy 512 dać interleaved.

Neostrada z tego co wiem to ma bardzo małe opóźnienia… Miałem 6mb i było ok…

To zależy od jakości łącza oraz przede wszystkim od tego, czy ustawią ci tryb Fast Path, czy Interleaved.

A przy tym Iterleaved jakie są opóźnienia?

no rożnie może być. kumpel ma netie i ma ping ~70 to zakładam ze na trybie fast będzie miał ~30.

mam takie urządzenie http://www.ram.net.pl/product_info.php? … s_id=15730 czy mogłoby ono zastąpić modem od tp ?

Dodane 19.01.2010 (Wt) 17:41

1. Dnia 19 stycznia 2010 roku, kilka minut temu złożyłem zamówienie oferty tp 1Mb/s przez internet. :smiley:

Na bieżąco będę informował jak to wszystko postępuje, na pewno wielu osobom to się przyda ;p

Na stronie można sprawdzić status zamówienia, czy ten numer status dostane na maila?

Do tego potrzebujesz jeszcze router z wbudowanym modemem DSL, ale może być bez wi-fi.

ok, zamówiłem modem Combo ZTE, dobre to? ;>

Czyli to jest coś takiego:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int … rod=688307

Powiem tak. Kiedyś TP miała w ofercie modem ZTE ZXDSL 852 (obecnie dają go po 1 zł do Orange Freedom, pewnie mają nadmiar na magazynach) - był to najgorszy modem jaki miała w ofercie TP.

Do Neo najlepiej było wziąć najtańszy modem i kupić dodatkowo router firmy TP-Link albo Linksys.

Ale ta chińszczyzna (patrz logo poniżej) też powinna działać.

A tak wygląda logotyp ZTE (w dolnej części obrazka):

ZTE_logo_0.jpg

Doskonale obrazuje on jakość sprzętu tej firmy :slight_smile:

Edit:

Teraz widzę że to ustrojstwo kosztowało… 19 zł :slight_smile:

I nic tańszego TPSA nie oferuje, nie mają już w ofercie modemów na USB (i dobrze). Tylko mogli je zastąpić czymś lepszym, nie tą chińszczyzną.

Mam nadzieje ze nie będzie żadnych problemów :slight_smile:

dzięki za info. :slight_smile:

Dodane 29.01.2010 (Pt) 19:20

Jak się dowiedziałem że abonament telefoniczny musi wynosić minimum 50 zł aby zakupić obojętnie jaki internet to zrezygnowałem.

Zdecydowałem się na ofertę Multimo 1 Mb/s (wychodzi 45 zł miesięcznie). Z rozmowy telefonicznej dowiedziałem się że na internet czeka się 10 dni. Zapomniałem zapytać czy w punkcie sprzedaży mogę załatwić wszystko w jeden dzień tzn. czy mogę podpisać umowę dostać modem bez czekanie na przesyłki? I od razu korzystać z neta :smiley:

Zastanawiam się jeszcze nad kupnem jakiegoś modemu/rutera do tego, bo od nich nie chce brać, no chyba że to porządny sprzęt w co wątpię. Oferują modem Alcatel ST 330. Można do niego podpiąć więcej niż jeden komputer?