Internet traci do 50% polonczenia, pomocy

Witam , problem który chciałbym poruszyć dotyczy tracenia prze mój internet do 50% połączenia. Dzieje się to raz na 5-6 sekund , nie uniemożliwia mi to calkiem przegladanie witryn internatowych ale jest szczegolnie denerwujace podczas grania ( grajac w counter-strike co chwile wyskakuje mi loss co bardzo utrudnia płynna grę) również rożnego rodzaju filmy nie buforują się w sposób ciągły . Chodzi mi glownie o ustalenie przyczyny. Czy jest to wina dostawcy? (neostrada) ,a moze routera? Prosze o pomoc

Na początek oprócz tego, że dostawcą jest TP, przydałoby się trochę więcej informacji między innymi:

  • [*:8iie76yo] Szybkość łącza, choć to ma akurat najmniejsze znaczenie ale może się przydać;
    topologia sieci;

A wiec tak :

-szybkosc lacza : 1mb

-router : http://www.tp-link.com/products/product … =TD-W8901G

-co do pakietow jesli sprawdzam ping dla danej witryny to za 1 razem mam 4 wyslane , 4 odebrane , 0 utraconych ale przy klejnej probie mam juz 4 wyslane , 3 odebrane i 1 utracony (25% polonczenia )

  • przy sprawdzaniu “zachowania " pakietow” wpisujac ip routera nie zauwazam zadnej straty polaczenia ( 4 odebrane 4 wyslane 0 utraconych)

Czy jest to dowód na to ze wina leży po stronie neostrady ?

Sprawdź jeszcze logi w routerze czy występują jakieś błędy w połączeniu. Domyślam się, że router kupiłeś na własną rękę? Jeśli tak to powinieneś mieć modem od TP i jeśli go masz to sprawdź jeszcze połączenie na tym modemie i jeśli wszystko będzie działać to znaczy, że router się psuje albo trzeba zaktualizować firmware. Jeśli na modemie będzie to samo to znaczy, że wina leży po stronie łącza, być może linia telefoniczna szwankuje. Używasz mikrofltrów?

Pozdrawiam!

Popraw błędy i używaj polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN