Internet tylko dla linuksa?

nie można wejść na stronę distrowatch.com spod IE7 pojawia się komunikat błąd 403 dostep zabroniony. Środowisko open$ource dzieli ludzi na lepszych i gorszych. Nie uznają nikogo z innymi pogladami. Na strony MS można wejść spod każdego systemu i kazdej przeglądarki, bo MS jest otwarty na ludzi.

Dobry dział…?

:lol: :lol: :lol:

Pamiętam że kiedyś wchodziłem z IE7 na distrowatch.com

Przed chwilą sprawdziłem IE6 i działa normalnie.

Być może, ale microsoft wcale lepszy nie jest. W pracy zmuszony jestem używać windowsa 98 i przęglądarki IE6. Ponadto w pracy mam dostęp do internetu DSL 2Mb/s, każda strona przy takiej prędkości, nawet pod IE, ładuje się max. w 2 sekundy, oprócz strony linux.pl. Gdy chcę wejść na stronę linux.pl spod IE6 muszę czekać ok 10 minut zanim się strona łaskawie zechce załadować, a często kończy się tym, że “Przekroczono limit…” i tak jest z większością portali poświęconych linuksowi, czyżby to był jakiś przypadek ??

Oprócz tego, że nie mogłem przeglądać stron poświęconych linuksowi spod IE6, sama funkcjonalność tej przeglądarki mnie denerwowała (brak zakładek, powolność, wirusożerność, brak prywatności) postanowiłem zainstalować sobie Firefoksa, który nie dość że otwiera strony w niecałą sekundę to otwiera bez problemu, również w ułamku sekndy, stronę linux.pl. Na prawdę dziwnę, więc jak wytłumaczysz zachawonie się przęglądarki IE, kiedy próbuję otworzyć takie strony ??

Pozdrawiam!

Jest cos na rzeczy, gdyż z IE6 - nie wszedłem,

a Firefox nie miał żadnych problemów :stuck_out_tongue:

BTW.

Przenoszę do Na Luzie

Aż z ciekawości…

FF - bez problemów

IE7 - bez problemów

Tylko inna kolejność ładowania elementów strony.

dobrysoft nawet jeżeli tak jest to dobrze wam tak :stuck_out_tongue:

A MS tego nie robi ? Tak, tak zastanów się co piszesz.

dobrysoft , a User-Agenta nie zmieniałeś czasem? :wink:

IE7 -ok

IE 6 -ok

FF -ok

Opera -ok

weźcie pod uwagę, że IE i FF w różnej kolejności ładują poszczególne elementy. Może być tak ze IE długo czeka na jakiś komponent podczas gdy w FF jest on ładowany ostatni/pomijany

distrowatch.com

IE 7 - 0,4 sekundy

FF - 0,6 sekundy

Opera - 1,1 sekundy

U mnie da się na to wejść i IE7 otwiera to szybciej od FF.

dobrysoft

Przeczyść sobie tempy i cookies.

oże używaś jakichś proxy?

Może useragent zmieniony ?

Z ciekawości dzisiaj w pracy na Viście sprawdzałem pod FF i IE7 - po żadną z tych przeglądarek nie miałem problemów.