Internet UPC- pare pytań

Witam jako, że mam możliwość zaopatrzenia się w UPC :slight_smile: poważnie się zastanawiam, oferta 25 Mbit kusi niezmiernie.Jest tak tym bardziej bo są bezkonkurencyjni inni dają tylko max do 8 Mbitów za ta samą cenę, no jest jeszcze aster ale tam za 20 Mbitów chcą astronomicznych pieniędzy i jeszcze mają te wredny system czasowy. Szperając w internecie natkałem się na różne pozytywne i negatywne opinie o tym dostawcy internetu. Tak więc mam parę pytań.

  1. Dlaczego Warszawa ma np. internet Fiber Power 30Mbit/2Mbit, a inne miasta tylko 25Mbit/1,5Mbit (nie powiem niezmiernie mnie ten fakt irytuje bo to swego rodzaju czyste chamstwo i nie sadze żeby infrastruktura stanowiła jakikolwiek problem) ?

  2. Czy w UPC są jakieś limity? (piszą, że nie ale nigdy nic nie wiadomo) ?

  3. Czy robią takie chamstwo jak inni że mamy zaniżone prędkości w dzień, a w nocy takie jak być powinny czyli np. rano 10Mbit a w nocy 25 Mbit ?

  4. Czy blokują sieci p2p itp. Takie jak np. torrent, emule ?

  5. Czy blokują porty ?

  6. Czy filtrują port ?

  7. Jak często są awarie (tak średnio :P) ?

  8. Jak jest z reklamacjami, obsługą klienta itp (tutaj ludzie najwięcej narzekają) ?

  9. Czy robią taką świnie jak aster (chociaż to tylko ze słyszenia wiem), że odcinają od internetu jak uznają, iż ktoś piraci ? Bodajże natknąłem się na taki wpis w regulaminie ale różnie to bywa.

  10. Czy wciskają ukryte koszty ?

  11. Czy potrzebuje jakiegoś specjalnego ustrojstwa żeby się podłączyć (jakieś modemy, przejściówki) ? Pytam bo mam zamiar podpiąć internet do routera i zastanawiam się nad ewentualnymi problemami.

Narazie tyle mam nadzieje, że ktoś mi pomoże a i temat się z pewnością przyda innym w przyszłości. Dodam jeszcze, że najbardziej mi chodzi o Kraków

Nie ma limitów, blokad sieci, portów

Awarie czasem są, ale najczęściej związane z restartowaniem modemu raz na miesiąc.

Do obsługi czasem trudno się dodzwonić w godzinach szczytu

Modem dostajesz

1.Jestem z Krk.

2.NIE NIC NIE MA

3.Nie, czasami w niedzielę wieczór trochę prędkość spada. (mam 10mb/s i na speedtst wychodzi 9800kb/s dw i 1200kb/s up a w nd jest 8200 ;))

4.Czy blokują to nie wiem, lecz torrenty słabo idą (chyba, że ja mam coś źle ustawione >.<)

5.Nie

6.Nie wiem

7.NIE MA zdarzyła mi się 1 na 1,5 roku (neta nie było 15min, ale to chyba wina jakiegoś “mechanika” który grzebał w skrzynce, gość z elektrowni)

8.Obsługa jest wzorowa.

9.ZDECYDOWANIE NIE

  1. NIE. Mam telewizję cyfrową pakiet standard + internet, mój rachunek to 48zł TV i 90 NET [138zł z groszami], ale kilka razy mi policzyli net za 70 ;])

11.Ja mam modem, który jest podpinany przez gościa. Teraz w ofercie jest “WI-FI”, więc nie widzę problemu.

Pozdrawiam i szczerze polecam internet w UPC :smiley:

  1. Nie wiem, ale spójrz na to z tej strony - który serwer będzie wysyłał tobie pakiety z taką prędkością bez premium, ja mam 30 Mb/s i rzadko kiedy w pełni to wykorzystuje, z resztą przy takim łączu nie odczujesz dużej różnicy między 30 a 25 Mb/s przy pobieraniu plików, a co dopiero przy przeglądaniu Internetu

  2. Brak jakichkolwiek limitów

  3. Większość ludzi uzyskuje maksymalne transfery, jeśli masz zaniżone, bo np. sieć zapchana bo magistrala nie wyrabia to dzwonisz to UPC a oni szybko naprawiają.

  4. Nie, można ściągać i wysyłać z maksymalną szybkością (oczywiście jak są szybcy seedzi, za szybko nie powysyłasz przy 180 KB/s)

  5. Nie

  6. Nie

  7. Awarie kilkugodzinne są bardzo rzadko (może 2x w roku), niekiedy parę minut nie ma, ale to sporadycznie, normalne, jak wszędzie

  8. Konsultanci bardzo mili, rozmowa konkretna, kilka razy chciałem zwiększyć szybkość łącza to dzwoniłem i za godzinę miałem wyższy transfer

  9. Zwykły użytkownik raczej nie powinien mieć problemów, bo upload cienki i za dużo nie wyślesz, jak byś miał 25/25 Mb i zapychał sieć uploadem, mogliby się przyczepić, tyle że wpierw ostrzeżenia, zresztą zgodnie z polskim prawem filmy i muzykę możesz pobierać, lecz jej NIE UDOSTĘPNIAĆ,

  10. Od trzech lat mam dostęp do Internetu od UPC i nigdy nie musiałem zapłacić żadnych dodatkowych kosztów.

  11. Dostajesz kabel, kabel do modemu DSL/Cable, RJ45 z modemu do karty sieciowej lub routera, żadnych przejściówek

620021510.png

pozdrawiam i polecam

Łukasz

Ja mieszkam w Warszawie i mam net z UPC 50/5 MB i co do pierwszego pytania pewnie zalezy to od rozbudowania sieci telekomunikacyjnej w danym mieście i jej jakości,ale powiem Ci ,że nawet w Warszawie nie wszędzie można zamówić jakąkolwiek kablówkę i zostaje tylko Tpsa,21 wiek ,stolica Polski i takie dziadostwo i powiem Ci jeszcze ze pomiędzy 50 Mb a powiedzmy 30 nie ma różnicy,na serwerach i tak są pozakładane ograniczenia więc nie idzie z pełną prędkością o torrentach nawet nie wspominając

Ale w umowie nie masz napisane dolnej granicy , poczytaj dokładnie parametry techniczne łącza , jest wyraźnie napisane “do 25Mb/s” a gdzieś tam kiedyś czytałem jakieś zalecenia urzędu regulacji telekomunikacji itp. że można "poskarżyc się dopiero jak przez kilka dni łącze działa poniżej 50% zadeklarowanej szybkości więc operatorzy ominęli ten przepis i nie deklarują sztywno przypisanych prędkości a umowa zawiera przypis “do” , ja mam na umowie w sieci osiedlowej napisane do 6Mb/s a czasem jest i powyżej 10Mb/s , w godzinach “tłoku” spada do 3Mb/s

może powiem tak 5Mbitów piechotą nie chodzi i jednak jest do odczuwalna różnica przynajmniej moim zdaniem. Poza tym to jawna dyskryminacja, że inne miasta maja mniejszą prędkość za tą samą cenę. Na pewno skraca pobieranie o kilka minut (oczywiście wiem, że prędkość zależy od serwera). Obecnie posiadam łącze 4Mbit i na torrencie mam pełną prędkość. Ja wiem, że to zależy od seed’ów ale czytam w internecie, że bardzo dużo osób ma problemy z torrentem w UPC i to mnie niezmiernie niepokoi.

No to będę miał nie lada problem bo chciałem sobie powiesić router w skrzynce obok bezpieczników niestety mam tam tylko wejście na RJ45 :confused: ale nie o to się rozchodzi.

Z tego co się orientuje to do mojego miejsca zamieszkania dochodzą światłowody więc infrastruktura jest bardzo dobra :slight_smile:

Narzekasz jak baba

Masz wolniejszy internet, ale płacisz odpowiednio mniej, więc jaka jawna dyskryminacja? jakbym mogli dać więcej to po prostu by dali, bo na pewno chcą zarobić.

Nie tępię piractwa, ale tak narzekasz, że UPC dyskryminuje Cie, ale okradanie kogoś z własności intelektualnej jest OK? raczej nie ściągasz z torrentów nowej wersji Ubuntu.

tyle wstępu

mam UPC 15MB/s od 2 lat w Gdańsku, wyciąga max z serwera, przez 3 lata miałem z 3 awarie, w tym 2 dłużej i 1 na 20 min. Jestem zadowolony

test.JPG

Gdzie ty widzisz, że płace odpowiednio mniej ? Mam wolniejszy internet i płace tyle samo !!

A tutaj masz dowód o:

A jak popatrzysz na ofertę 50+ to już jest ok tylko że na te akurat mnie nie stać. Dodatkowo nie zanzaczyłem ale jak się przyjżysz to zobaczysz że 2Mbit=1Mbit oraz 15Mbit=8Mbit. Podsumowując wnioskuje, że dla UPC jak cie nie stać na 50Mbit to jesteś fe i ci tniemy łącze.

nie zrozumiałeś zobacz sobie np ofertę aster. Na ich stronie pisze tak:

chodzi o pogrubioną część.

Zresztą mniejsza z tym względnie moje wątpliwości są rozwiane dziękuje za pomoc :). Się chyba jednak zdecyduje bo wszystko jest cacy nie licząc tych transferów.

A ja mam takie małe pytanko dot. UPC, mianowicie możecie mierzyć prędkość Waszego łącza przez speedtest.net? Mam 15mb/s umowę z nimi, ale za każdym razem jak chcę ro sprawdzić na speedtest.net to mam przebicie łącza czy jak to się tam nazywa i mi wyskakuje że mam prędkości rzędu 200-500mb/s ;/

Tak, pokazuje właściwą prędkość, zobacz też na

http://speedtest.net.pl/

Też się pod tym podpisuję.

Przestań pokazywać tabele, tylko idź do biura obsługi i tam się dowiedz dokładnie.

Według twojego zdjęcia - ja mam 5 Mbs/s powinienem płacić 60 zł, a mam w promocji i płacę 31 zł.

Więc nie jest tak źle.

Niestety na infolinii nikt Ci tego nie zaproponuje, bo są to promocje lokalne - więc każdy na tym forum wskaże inną cenę za usługę.

eh nie ważne o dziwno znalazłem innego dostawce który jest całkiem całkiem :smiley: