Internet w każdym miejscu: telefon albo coś

Chciałbym mieć internet w każdym miejscu za niewielką opłatą, ale urządzenie z którego będę korzystał też nie może być dużych rozmiarów.

Laptop zdecydowanie odpada - za wielki.

Może jakiś dobry telefon lub inne urządzenie przeznaczone do tego celu.

Ważne aby urządzenie obsługiwało większość obecnych standardów w necie wraz z szyfrowaniami: aby można było wszędzie się zalogować i wejść na każdą stronę.

Może ktoś coś polecić?

a może palmtop ?

Nokia 6681, 6680, 9300i, i chyba najbardziej “internetowa” E61

A na jakiej zasadzie to działa?

Wkłada się karte sim i to wszystko? Czy do neta coś się dokupuje?

Obecnie mam moto e398, era taktak i ostatnio za przeglądniecie kilku stron zapłaciłem ~5zł :frowning: (opera mobile)

Jakie są koszty na tych telefonach?

A internet w palmtopach w jakich cenach się kształtuje i jak to w ogóle działa?

Na tej samej co telefon. Prędkość zależy czy się znajdziesz w zasięgu GPRS, EDGE czy UMTS (telefon musi także to obsługiwać).

Wkładasz kartę i działa. Nic nie dokupujesz.

Opłata w Tak Tak-u za każde rozpoczęte 500kB danych wysłanych i odebranych 0,72 zł.

Na palmtopach i telefonach koszty takie same, w zależności od operatora.

Obecnie oferta internetu w sieciach komórkowych nie jest tania, ale ze względu na bardzo szybki rozwój wielu ludzi/firm decyduje się na takie rozwiązanie. W ofertach polskich operatorów chyba najkorzystniejszą ofertą jest BlueConnect. Po prostu - wybierasz rodzaj oferty, urządzenie (modem do kompa stacjonarnego, kartę do laptopa lub np jeden z wyżej przeze mnie wymienionych telefonów) i śmigasz. Rzeczywiste możliwości tego typu połącznenia (prędkość) prezentują się następująco: GPRS- ok 40kb/s, EDGE: ok 100kb/s, UMTS: ponad 200kb/s (podane rzeczywiste prędkości)