Internet w laptopie (kablowy i wi-fi)

Witam chciałbym Was prosić o pomoc. Otóż w mieszkaniu mam komputer stacjonarny w pokoju brata,który korzysta z internetu poprzez wi-fi. U siebie natomiast mam laptopa,modem oraz router. Kabel z routera mam podłączony do laptopa. I tu miałbym zapytanie - czy korzystając z internetu w laptopie “pierwszeństwo” ma połączenie kablowe czy internet łączy się przez wi-fi?

Dzięki wielkie.

Z tego co mi się wydaje, system pierw ciągnie internet przy pomocy portu ethernetowego. a następnie z sieci bezprzewodowej. Chociaż, można samemu stworzyć hierarchię dostępu do poszczególnych sieci w Windowsie. U mnie wygląda ona tak:

W Windows 7 jest to następująca ścieżka:

Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe

 

Następnie klikasz w tym oknie lewy Alt, rozwijasz listę Zaawansowane z menu na górze i wybierasz pozycję Ustawienia zaawansowane…

Te, które będzie miało niższą metrykę w tablicy routingu. Ponieważ karta sieci przewodowej jest szybsza, prawdopodobnie będzie miała niższą metrykę i z tego połączenia system będzie korzystał. Tu w grę może też wchodzić czas uzyskania połączenia, karta sieci bezprzewodowej szuka głównie serwera DHCP, karta sieci bezprzewodowej musi być najpierw uwoerzytelniania, gdy tak się stanie, nawiązuje połączenie z AP i dopiero wtedy prosi serwer DHCP o adres IP. Zakładając, że szyfrujesz swoją sieć.