Internet w laptopie - prędkość

(rafales) #1

witam

proszę o pomoc w takim temacie.

Nie mam jescze laptopa i zastanawia mnie fakt internetu i jego prędkośc własnie na notbooku. Od czego ona zalezy, bo gdzies słyszałem że takie samo łącze na pc i na laptopie nie jest sobie równe. Tzn gdzieś mi się obiło o uszy, że na laptopie necik smiga zawsze wolniej. Czy to prawda ?

I jeszcze jedno: co sądzicie o radiówce na laptopie ? (zamirzam kupic swojej kobiecie laptopika i u niej mozliwe jest tylko połączenie radiówka i to nie jest zbyt mocne połączenie)

(Jaroslaw Nijakowski) #2

To nie jest prawda!! używam laptopa od roku i mam na nim internet. Dla porównania kumpel kupił sobie jakiś miesiąc temu komputer(bardzo dobry) neta ma od tego samego dostawcy co ja i mu chodzi tak samo szybko jak mi. A co do radiówki... nie jestem tego zwolennikiem. Jeśli możesz mieć tylko bezprzewodowy internet to proponuje iPLUS bądź BLUECONNECT ale wiadome że wtedy masz ograniczony transfer miesięczny np. 2GB

(Michal Kolatek) #3

Prętkość ta sama jak karta ma np. 100 MB czy 54-108 MB do radia to będzie tak samo pracowac jak na stacjonarnym, radio będzie działać albo dobrze, jak trasa sygnału będzie pozbawiona np. drzew, mam radio i na trasie mam piękne wielkie dzewo, i na wolnym słabym komputerze [patrz. sig] nie widziałem różnicy między szybszym obecnie zepsutym kompie, a LANem na laptopie Toshiby i stacjonarnym.

Jedyna różnica to że radiówka lepiej działa na Win XP niż na boskim Win 98, a jeszcze lepiej działa mi na Kubuntu.

(rafales) #4

no tak tylko czy do iPlusa nie musi byc tez dobry zasięg ?? bo cos mi sie wydaje, że musi :slight_smile:

oki...a jak ma coś takiego ten laptopik: karta sieciowa Wi-Fi 802.11b/g

10/100 Mbps...to co z tą predkościa neciku tutaj bo nie bardzo kumam jak to czytać...np chodzi mi tu o łącze jakieś 333kbit z ery i czy to będzie hulała tak samo jak ma w erze

albo mam radiówkę 512 kbit/sek i czy na takiej karcie transfer, tzn łacze bedzie miało takie same parametry (tzn czy taka karta jak ww nie bedzie zbyt słaba czy cuś :slight_smile: )

mam na uwadze coś takiego

lub

takiego

pomijając czy tu sa najtansze :slight_smile:

(Jaroslaw Nijakowski) #5

Zgadza sie iPlus I Bluconnect potrzebują dobry zasięg (możesz sprawdzić w internecie i zobaczyć jakie silna jest sieć w twoim otoczeniu.

jest to karta do połączenia sieciowego 2 i wiecej laptopów za pomocą sieci Wi-Fi :smiley:

Jeśli chodzi o internet z ery w laptopie to bardzo dobry wybór jeśli chodzi o przeglądanie stron i ściąganie sporadyczne jakiś plików (praca) wtedy praktyczne wszędzie gdzie będziesz, będziesz mieć internet. Nie polecam jeśli chodzi o granie w internecie itp. (jak mówiłem ograniczony transfer miesięczny ok. 2GB wiec dlatego to nie jest dobre dla graczy :wink: )

Natomiast radiówka to za pewne nic innego jak to że założą Ci antenę na dachu domu i poprowadzą kablem do komputera. wtedy masz internet w jednym miejscu.

Istnieje możliwość kupienia Modemu i karty bezprzewodowej PCMCIA (chyba się da wykorzystać tu tą kartę wi-fi zamiast PCMICA ale nie jestem pewien) i wtedy mając radiówkę możesz poruszać się po domu, ogrodzie z komputerem i będziesz mieć internet... na dalsze na dalsze spacery nie da rady :wink:

A co do szybkości połączenia będziesz mieć takie jakie daje Ci dostawca.

Era - 333

Radiówka - 512

Osobiście polecałbym Ere... pracowałem już na laptopie z tym internetem i bardzo dobrze się sprawuje.

(rafales) #6

no własnie moja kobieta to nie ja i nie ściaga plików w duzych ilościach...chodzi bardzioej o dostep do maila i gg :slight_smile:

a poza tym nie bardzo mozliwy jest dostep do usługi iPlus czy Blueconnect, gdyż u niej jest słaby zasięg w domciu...a to przeciez podstawa :slight_smile:

dzieki za odpowiedzi