Internet w laptopie - prędkość

witam

proszę o pomoc w takim temacie.

Nie mam jescze laptopa i zastanawia mnie fakt internetu i jego prędkośc własnie na notbooku. Od czego ona zalezy, bo gdzies słyszałem że takie samo łącze na pc i na laptopie nie jest sobie równe. Tzn gdzieś mi się obiło o uszy, że na laptopie necik smiga zawsze wolniej. Czy to prawda ?

I jeszcze jedno: co sądzicie o radiówce na laptopie ? (zamirzam kupic swojej kobiecie laptopika i u niej mozliwe jest tylko połączenie radiówka i to nie jest zbyt mocne połączenie)

To nie jest prawda!! używam laptopa od roku i mam na nim internet. Dla porównania kumpel kupił sobie jakiś miesiąc temu komputer(bardzo dobry) neta ma od tego samego dostawcy co ja i mu chodzi tak samo szybko jak mi. A co do radiówki… nie jestem tego zwolennikiem. Jeśli możesz mieć tylko bezprzewodowy internet to proponuje iPLUS bądź BLUECONNECT ale wiadome że wtedy masz ograniczony transfer miesięczny np. 2GB

Prętkość ta sama jak karta ma np. 100 MB czy 54-108 MB do radia to będzie tak samo pracowac jak na stacjonarnym, radio będzie działać albo dobrze, jak trasa sygnału będzie pozbawiona np. drzew, mam radio i na trasie mam piękne wielkie dzewo, i na wolnym słabym komputerze [patrz. sig] nie widziałem różnicy między szybszym obecnie zepsutym kompie, a LANem na laptopie Toshiby i stacjonarnym.

Jedyna różnica to że radiówka lepiej działa na Win XP niż na boskim Win 98, a jeszcze lepiej działa mi na Kubuntu.

no tak tylko czy do iPlusa nie musi byc tez dobry zasięg ?? bo cos mi sie wydaje, że musi :slight_smile:

oki…a jak ma coś takiego ten laptopik: karta sieciowa Wi-Fi 802.11b/g

10/100 Mbps…to co z tą predkościa neciku tutaj bo nie bardzo kumam jak to czytać…np chodzi mi tu o łącze jakieś 333kbit z ery i czy to będzie hulała tak samo jak ma w erze

albo mam radiówkę 512 kbit/sek i czy na takiej karcie transfer, tzn łacze bedzie miało takie same parametry (tzn czy taka karta jak ww nie bedzie zbyt słaba czy cuś :slight_smile: )

mam na uwadze coś takiego

lub

takiego

pomijając czy tu sa najtansze :slight_smile:

Zgadza sie iPlus I Bluconnect potrzebują dobry zasięg (możesz sprawdzić w internecie i zobaczyć jakie silna jest sieć w twoim otoczeniu.

jest to karta do połączenia sieciowego 2 i wiecej laptopów za pomocą sieci Wi-Fi :smiley:

Jeśli chodzi o internet z ery w laptopie to bardzo dobry wybór jeśli chodzi o przeglądanie stron i ściąganie sporadyczne jakiś plików (praca) wtedy praktyczne wszędzie gdzie będziesz, będziesz mieć internet. Nie polecam jeśli chodzi o granie w internecie itp. (jak mówiłem ograniczony transfer miesięczny ok. 2GB wiec dlatego to nie jest dobre dla graczy :wink: )

Natomiast radiówka to za pewne nic innego jak to że założą Ci antenę na dachu domu i poprowadzą kablem do komputera. wtedy masz internet w jednym miejscu.

Istnieje możliwość kupienia Modemu i karty bezprzewodowej PCMCIA (chyba się da wykorzystać tu tą kartę wi-fi zamiast PCMICA ale nie jestem pewien) i wtedy mając radiówkę możesz poruszać się po domu, ogrodzie z komputerem i będziesz mieć internet… na dalsze na dalsze spacery nie da rady :wink:

A co do szybkości połączenia będziesz mieć takie jakie daje Ci dostawca.

Era - 333

Radiówka - 512

Osobiście polecałbym Ere… pracowałem już na laptopie z tym internetem i bardzo dobrze się sprawuje.

no własnie moja kobieta to nie ja i nie ściaga plików w duzych ilościach…chodzi bardzioej o dostep do maila i gg :slight_smile:

a poza tym nie bardzo mozliwy jest dostep do usługi iPlus czy Blueconnect, gdyż u niej jest słaby zasięg w domciu…a to przeciez podstawa :slight_smile:

dzieki za odpowiedzi