Internet w laptopie przestałdziałać

Witam. Nie dawno podłączyłem się do internetu. Wymagało to zmiany kodu MAC. zmieniałem go przez program. W pierwszym dniu internet “śmigał”. NIestety po jakimś czasie zamknąłem laptopa a później gdy go otworzyłem internet już nie działał. Spróbowałem podłączyc się przewodowo (wcześniej działało), lecz teraz również nie działa. Sformatowałem od nowa komputer, ponownie wgrałem VISTĘ i dalej mam ten sma problem. Nie działa mi ani LAN ani WiFi. Wszystkie numery na pewno podałem prawidłowo. Co może byc przyczyną?

radmistrz2 , czy wgrałeś odpowiednie sterowniki do WIFI po reinstalacji Visty ?

Jaki dostawca internetu , wnioskuje że kożystasz z routera , jeżeli tak to może router wymaga “wpisania” mac adresu na taki co “dostawca” udostępnia internet. A jeżeli nie kożystasz z routera to po formacie na nowo należy zmienić mac adres karty sieciowej/wifi w laptopie.

sterowniki wgrałem. Mam połączenie, mam przepływ w 2 strony ale nie ma internetu.

A jaki to laptop , podaj dokładną nazwę może coś znajdę na :google:

@radmistrz2 wiesz przydało by się ciut więcej informacji skąd masz internet, czy rozdzielasz sygnał w domu, skąd wziąłeś adres MAC do programu w którym go zmieniałeś itp.

do routera nie mam dostępu. będęmiałaż za 3 tygodnie ponieważkolega wraca z zagranicy. MAC mi podałabym mógł się podłączyc. Mam laptopa HP DV6500t. Na PC wszystko działa poprawnie. na tym samym maku tylko na innych numerach ( nigdy nie prubuję łączyc 2 komputerów z 1 kodem MAC na raz).

jak do rutera nie masz dostępu to nie masz jak sprawdzić wi-fi czy wireless… ehh myślałem że będę mógł pomóc :frowning:

pozdrawiam

Czyli kabel masz sprawny. Wpisz MAC z kompa stacjonarnego na lapka. Wprowadź ustawienia sieciowe na lapku takie same jak masz na stacjonarce czyli ip, brama, maka itd. Przepnij kabel do lapka i zobacz czy masz internet, jak masz to jest dobrze.

Następnie sprawdź czy masz włączoną kartę do interku bezprzewodowego. pierw w połączeniach sieciowych, później nie wiem czy masz, ja mam w lapku taki przełącznik z boku obudowy żeby ją jeszcze uaktywnić. Sprawdź czy łapie Ci jakąś siec bezprzewodową, jak tak to wprowadź adresy (ip, brama itd) z kompa stacjonarnego z tym że zmień końcówkę ip na numer dalszy np. masz 192.168.200.15 to daj 192.168.200.16., daj zna jako poszło. Jek nie ruszy to pomyślimy dalej :slight_smile:

Odpuść sobie programy zmieniające MAC

jak ja użyłem tego programy to mnie wywalało z internetu co 5 min przez cały dzień

Przyczyną jest Program do zmiany MAC - tak ja sądzę