Internet w laptopie przez telefon

Korzystam z playonline na karte używając mojego telefonu jako modem. Wcześniej używałem programu LG Internet Kit ale pod W7 nie działa on w żadnym trybie zgodności. Jest jakiś alternatyny program? albo sposób skonfigurowania połączenia ręcznie w W7?

Powiedz coś więcej o telefonie i komputerze. Przede wszystkim - czy laptop i telefon są wyposażone w port bluetooth. Takie połączenie byłoby najwygodniejsze. Tak czy inaczej - na pewno da się skonfigurować połączenie internetowe bez użycia specjalnego, dedykowanego oprogramowania producenta telefonu.

Nie pracowałem co prawda nigdy na Win7, ale podejrzewam, że jest bardzo podobnie lub też identycznie jak w WinVista:

Start->Panel Sterowania->Sieć i Internet->Centrum Sieci i Udostępniania

  • po lewej stronie wybierz skonfiguruj połączenie lub sieć

  • w kolejnym oknie wybierz skonfiguruj połączenie telefoniczne

  • nr telefonu: *99#

  • użytkownik ppp , hasło ppp

Wcześniej oczywiście musisz połączyć telefon z komputerem - komputer musi “widzieć” modem.

Mój znajomy również testował połączenie z siecią przez telefon, tylko na Win Xp i on bodajże miał Samsunga. Telefon był podłączony przez usb, a połączenie skonfigurował sobie jako zwykłe połączenie telefoniczne w systemie i tak się łączył. Jak to skonfigurować to nie mam pojęcia ale możesz poszukać coś w ten deseń.

Telefon Lg łączy sie poprzez USB. System widzi telefon, próbowałem utworzyć połączenie ręcznie ale nigdzie nie ma wymaganego parametru do wpisania APN. W playu nie ma nazwy użytkownika i hasla (zostawia się puste pola). Bez tego parametru po połączeniu mam status połączono ale brak dostepu do internetu.

W windows xp łaczę sie poprzesz LG Internet Kit i wszystko śmiga.