Internet w laptopie

(system) #1

Witam! Mam pytanie odnosnie internetu w laptopie. Jak dotychczas mam komputer stacjonarny ale chce sie przerzucic na laptopa. W zwiazku z tym co musi miec moj laptop aby w nim chodzil internet? Czy musi byc jakas odpowiednia karta sieciowa? Na aukcjach niekiedy pisze ze laptopy maja modem 56k? Co to wogole znaczy? Nie interesują mnie karty typu BlueConnect czy iPlus. Wogole sie na tym nie znam! Prosze o pomoc! !!

(Pawel Pieczyrak) #2

Jest to modem, za pomocą którego można połączyć się z internetem. Tylko są trzy mankamenty:

1.Bardzo mała szybkość.

2.Płacisz za czas połączenia.

3.Linia telefoniczna jest cały czas zajęta.

Najlepszym sposobem jest zamówienie Neostrady w TPSA. Dzwonisz pod numer 9393, pytasz się czy w twoim terenie jest dostępna Neostrada, zamawiasz i odbierasz paczkę. Instrukcja instalacji jest bardzo dobrze napisana więc nie będziesz miał problemów.

Płacisz miesięczny abonamet i siedzisz ile chcesz. Jest jedna wada, że możesz ściągnąć ograniczoną ilość danych z internetu. Zadzwoń i dowiesz się wszystkiego.

(Zbysiek4) #3

Sam mam neostradę przez ruter, i działa spoko :slight_smile: Triniti888 nie wiem czy wiesz, ale w neostradzie nie ma już żadnych limitów w każdej opcji. :smiley:

(Artanisx1) #4

piotrek1993

Odpowiadajac na pytanie:

Modem 56k to w tym momencie przezytek, acz mozliwy do skorzystania. Niestety dosc drogi jesli sensownie planujesz korzystac z dobrodziejstw netu.

Triniti888 dobrze napisal, zainwestuj w neostrade (oczywiscie sprawdzajac wczesniej czy masz dostepna). Dostaniesz w standardowym zestawie miedzy innymi modemik do ktorego podpiecia Twoj komputer potrzebuje portu USB (niemozliwe niemalze jest zeby takiego portu nie bylo, przynajmniej dwoch). Dostajesz tez instrukcje w formie plachty A3 z instrukcjami bardzo czytelnie opisanymi.

Jak slusznie stwierdzil Zbyniek , od lutego b.r. nie ma zadnych limitow na ilosc sciagnietych pakietow (danych) w neostradzie.

Karta sieciowa jest potrzebna jesli zechcesz zainwestowac w cudo w stylu Liveboxa albo innego jakiegos routera. Wtedy podlaczasz router do gniazdka telefonicznego a potem kabelkiem ethernetowym (rj45) do karty sieciowej w laptopie. Prawie na pewno tez masz, port wyglada jak gniazdko telefoniczne tylko troche wieksze.

I uprzedzam, jakikolwiek provider by to nie byl, przed modemem/routerem nie mozesz podlaczyc mikrofiltru.

Pozdrawiam, Aph

(fiesta) #5

Tryni po co się rozpędasz ??

Skąd wiesz czy piotrek1993 nie ma juz internetu ??

Wszelkie znaki na ziemi i na niebie wskazują że ma (bo skądś do nas pisze)

8)

piotrek1993 w jaki sposób łączysz się z netem ??

Nowe lapotopy mają i modemy analogowe, karty sieciowe (przewodowe i bezprzewodowe) więc nie powinno być najmniejszych problemów z połączeniem się z netem.

Napisz tylko jakim łączem dysponujesz a resztę postaramy Ci się wyjaśnić

8)