Internet w Laptopie

Niedawno kupiłem laptopa , zastanawiam się nad założeniem internetu.

Jestem przedstawicielem handlowym , więc w grę wchodzi raczej coś mobilnego .

Moje pytanie , jakie mam możliwości korzystania z internetu oczywiście wykluczając jak narazie drogie karty bezprzewodowe , które oferują operatorzy sieci komórkowej.

Czytałem ostatnio o kartach PCMCIA , oraz że jest możliwośc polączenia telefonu kom. z komputerem i poprzez niego korzystanie z sieci internet , ale jakie są koszty ?

Co o tym myślicie , czekam na porady.

Pozdrawiam … :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Proponuję lekturę tego artykułu

Przy surfowaniu z wykorzystaniem GPRS płacisz

za ściągane dane, nie za czas połączenia.

Koszt sprawdzisz u swego operatora

Możesz też śledzić ten temat

W aktualnym numerze PC FORMAT masz cały artykuł o dostępie do netu przez sieci komórkowe łącznie z cennikami wszystkich dostawców. Dzisaj wyszedł za jedyne 5,50 zeta + płyta z pełnymi wersjami dobrych programów. 8)

Zależy w jakiej sieci Masz telefon?

Ja osbiście wybrałem I_Plus jako uslugę do abonamentu w Plusie i jestem zadowolony a dlaczego?

  1. płacisz abonament ok25zł na 1rok

  2. dokupujesz usługę Iplus ok50zł którą możesz w każdej chwili wyłączyć i włączyć(w umowie tylko na dostęp masz umowę na 2lata chyba w każdej sieci)

  3. dokupujesz dobry telefon (Ja posiadam samsunga D600) z EDGE(transfer ok460Kb/s) Lub UMTS(?)

  4. I śmigasz wszędzie gdzie jest zasięg

Można też dokupić kartę PCMCIA ,ale najtańsze są GPRS(transfer ok115Kb/s)

witam. ja od roku kozystam z iPlusa i szczerze mowiac nie jestem z niego wogole zadowolony wiec nawet nie bede tego nikomu polecal. pomimo pelnego zasiegu strony ledwo co sie otwieraja a ostatnio dostalem jeszcze sms’a,ze “predkosc transmisji zostala obnizona”. teraz to juz sie strony otwieraja po kilka min albo otwieraja sie do polowy i koniec. na dodatek abonament miesieczny jaki place za to g… to 60zl.

Zapewne przekroczyłeś limit pobieranych danych w danym miesiącu

W takiej sytuacji zgodnie z regulaminem następuje obniżenie prędkości łącza do poziomu GPRS

to jest GPRS od samego poczatku. a wlasciwie byl, bo teraz to nie potrafie tego nazwac. teraz,po obnizeniu predkosci, dostanie sie na ta strone zajelo mi jakies 15min. moze ktos wie czy mozna zrezygnowac z takiej uslugi przed terminem? bo nie widze sensu w placeniu za cos co wogole nie dziala. krotko mowiac to zlodziejstwo

Zdecydowanie masz rację. Plus zaczyna sobie robić żarty ze swoich abonentów. Właśnie szósty raz w ciagu ostatnich 30 minut rozłączyło mi połączenie EDGE :frowning:

w EDGE to moze jakos jeszcze chodzi. o godz 19:18 dostalem maila z powiadomienie, ze napisales odpowiedz w tym temacie i dopiero teraz otwarla mi sie ta strona. dobre 40 min. REWELACJA

P.S. chcialem jeszcze wstawic jakas odpowiednia ikone ale nie wiem czy bym zdazyl do polnocy