Internet w miejscach publicznych

Witam. Mój problem wygląda w ten sposób, iż nacodzień przebywam w Czechach i w mieszkaniu jak również w Centrach Handlowych komputer wykrywa mi sieć publiczną (bez zabezpieczeń), łączy się z nią lecz jest pisze “Brak dostępu do internetu”. Szukałem już w Googlach od 4 godz konkretnego rozwiązania tego problemu, lecz niestety mimo ogromnej ilości powtarzających się non stop tego samego problemu, nigdzie niema konkretnie opisanego rozwiązania problemu tylko sterta “zbędnych” i powtarzających się informacji które nikomu w niczym nie pomagają, a tematy się urywają bez zakończenia. Tak więc bardzo bym prosił o konkretne opisanie jak rozwiązać owy problem krok po kroku aby chociaż 1 temat był w pełni opisany do osób które nie posiadają takiej wiedzy. Z góry muszę powiedzieć iż nie mam możliwości sprawdzania na bieżąco czy zaproponowane rozwiązanie pomogło, ponieważ w weekendy jestem w Polsce i łączę się z internetem domowym.

Z góry dziękuje za dobre chęci i za pomoc w tej sprawie.

Sieć WiFi niekoniecznie oznacza dostęp do internetu. Może w tych centrach handlowych utworzone są tylko sieci WLAN.

Sama sieć może być niezabezpieczona hasłem a np. mapowaniem numeru MAC karty i jeśli sie nie zgadza to nie pozwala ci korzystać z internetu…

A jest jakiś program którym można złamać zabezpieczenia WiFi? :slight_smile:

No oczywiście. Jeśli jest filtrowanie adresów MAC to wystarczy dowiedzieć się, jaki adres MAC ma karta sieciowa pierwszego lepszego komputera, który łączy się z tą siecią.

Wow. A tak w ciemno się nie da, tzn program który sam zbierze sobie potrzebne dane i rozszyfruje klucz zabezpieczający? Może to trwać nawet bardzo długo bo na mieszkaniu mam czas. :wink:

No tego ci niestety nie mogę powiedzieć, bo w tym momencie zahaczamy o legalność. Jeśli ktoś ustawił filtrowanie adresów MAC to na pewno po coś to zrobił :slight_smile: jednak nie zabraniam Ci korzystać z Googli :wink: