Internet w Netii i co dalej

Czy skoro wybrałam linksys wag 200g EU to bedzie lepiej jak kupie karte wifi tej samej firmy (jesli tak to jaką),

czy jak wybiorę innej firmy (polecaną wcześcniej) to czy ona się sprawdzi PCI Tp-link 551G w tym zestawie

Kartę Wi-Fi możesz sobie kupić jaką chcesz na PCI, USB Jest tego mnóstwo

Własnie wiem ze jest duzo ale chciła bym wybrać jak najlepszy do tego rutera ale tez i w rozsądnej cenie

W dniu 10.06.2008 , o godzinie 11:26 został dopisany post przez gusia-wolo

Własnie wiem ze jest duzo ale chciła bym wybrać jak najlepszy do tego rutera ale tez i w rozsądnej cenie

Jeżeli chcesz mieć internet bezprzewodowo to oczywiście musisz kupić karty Wifi z antenką. Za najlepsze uchodzą karty na chipsecie (Moduł radiowy Ralink charakteryzuje je przede wszystkim stabilnością wysoki zysk energetyczny doskonale sprawdzają sie na dużych odległościach i dlatego są chętnie stosowane przy montażu internetu radiowego Jeżeli miałbym polecić marki to Radkink (orginal) Ralink np Gold BOX 3012G przetestowany osobiście SparkLAN WIPR-3012 RALINK 2561ST, czy tez karty TP-LInk Edimax. Co ważne gdy w standardzie 802.11g max szybkość przesyłu danych wynosi 54 MB taką szybkosą osiągniesz przy optymalnych warunkach gdzie nie zajdzie zjawisko tłumienia sygnału. Producenci podają do 100-125 m w mieszkaniu do 300 w terenie otwartym owszem możliwe to jest gdy nie zachodzi tłumienie sygnału spowodowane np przez sprzęt pracujący w pasmie 2,4Ghz urządzenia elektryczne wydzielające pole magnetyczne znajdujące sie na torze sygnału, grube mury gruba stal lub duże ilości stali zbrojeniowej znajdującej sie np w stropach (szczególnie stare budownictwo).

Jeżeli zamierzasz tworzyć sieć bezprzewodową tylko do potrzeb internetu, a nie planujesz przesyłania przez sieć bezprzewodową danych o znacznej objętości nie musisz kupować kart o szybkości max przesyłu 54 Mb wystarczy Ci do tego celu karta Wifi o max szybkości np 11 Mb. taką kartę kupisz znacznie taniej używaną takie karty są najczęściej stosowane w sieciach radiowych WISP (przez dostawców internetu radiowego).

Routery WiFi TP-Link i Pentagram posiadają dodatkowo switch kablowy można więc podłączyć do nich kablowo do 4 komputerów. Czy inne posiadają nie wiem nie sprawdzałem.

Bardzo dziękuję za tak obszerną i zrozumiałą opinie, karta juz zamówiona teraz tylko pozostaje mi czekać na podłączenie internetu przez Netie

Pozdrawiam

Witam,

Do posiadanego zestawu rutera linksys wag wag 200g EU i katra wifi PCI Tp-link 551G chciała bym dokupić antenę by wzmocnić zasięg, czy możecie coś zaproponować. sygnał idzie z drugiego budynku

Pozdrawiam

Już wyjaśniam o co dokładnie mi chodzi, ruter zamontowany jest u sąsiada i stoi w oknie, mój komputer też stoi w oknie (jest zmuszony) żeby mieć sygnał ale to wyglada nie estetycznie dlatego potrzebna jest mi antenka którą mogła bym zamontować na budynku od zewnątrz i podłaczyć ją do komputera w domu, z tym że nie wiem czy takie anteny maja połaczenie kablem (wtedy długośc kabla powinna mieć ok 5m) czy jakoś inaczej, lub ewentualnie jak bym dokupiła sam ruter bez modemu w celu przechwycenia sygnalu do siebie i dalej do kompa przez podana antenę.

Proszę doradźcie

Dodam iż jest tylko dwóch odbiorców

odległość między nami jest ok max 100m, internet działa ale niestety musi stać komputer w oknie ponieważ w innym miejscu zasłonięci jesteśmy innym budynkiem, stąd pomysł na zamontowanie anteny zewnętrznej przy oknie, a żeby komputer móc postawić w innym miejscu