Internet w stanie wstrzymania bądź hibernacji... możliwe?

(Kuba88r) #1

Działanie internetu w stanie wstrzymania bądź hibernacji czy jest to możliwe? Bądź w jaki kolwiek inny sposób żeby mi komputer w nocy nie szumiał a internet działał. 8)

Gram w pewną grę w przeglądarce i mam możliwość zaplanowania ruchu swoich jednostek ale tylko wtedy gdy mam połączenie internet a komputer wtedy wysyła ten impulsik do serwera, że teraz właśnie armia ma iść do boju.

(goomish) #2

No, niespecjalnie :slight_smile: W stanie wstrzymania, nawet jeżeli ustawisz, żeby karta sieciowa się nie wyłączała to i tak żaden program z tego nie skorzysta - zostanie "uśpiony". O hibernacji już nawet nie wspominam - wtedy komputer jest de facto wyłączony (odcięte zasilanie), tyle że ponowne uruchomienie jest szybsze, bo cała zawartość pamięci zrzucona wcześniej do pliku jest przy budzeniu z powrotem wczytywana - co jest szybsze niż ponowne uruchomienie komputera, systemu i programów.

Co do hałasującego komputera - zainwestuj w lepszy (czytaj cichszy) wentylatorek. Cichsze dyski też sporo dają. Albo przynajmniej wygłusz obudowę jakąś pianką czy czymś takim. Ludzie różne wynalazki stosują :slight_smile:

(Kosior6) #3

I Sobie w środku gotuj obiad...:confused: Kumpel taką metodą spalił kompa...:smiley:

(system) #4

Chociaż wyłącz monitor, zwolnij pracę procesora, grafiki i ram.

Nie ponoszę odpowiedzialności co robisz.