Internet w ŚTK a praca procesora

Witam od jakiegoś tygodnia mam internet 512 kb/s w Śląskiej Telewizji Kablowej i zarazem problem ponieważ procesor nad wyraz często wchodzi na 100% użycia przy włączonych paru innych rzeczach co wcześniej się nie zdarzało, po wyłączeniu go (jest zainstalowany jako połączenie sieciowe z sterowników otrzymanych razem z modemem) procesor schodzi o około 30-40% użycia niżej. Cojest grane? Nie wydaje mi się żeby to było normalne. Przy graniu np. w NBA 07 muszę go wyłączać żeby móc zagrać bez ścianania (co również nigdy wcześniej się nie zdarzało z poprzednim internetem - Neostradą). Mój modem to Webstar EPC2100R2 (firmy Scientific-Atlanta). Z początku myślałem że po prostu winda siada i zrobiłem format - bez poprawy, skanowałem ostatnio kasperskim - wszystko pousuwane i dalej nic. Nie znalazłem na necie nowszych sterów więc jestem w kropce

a dlaczego nie sprawdzisz, choćby menedżerem zadań, co konkretnie

tak ci zapycha procesor

No właśnie sprawdziłem i on jest jednym z poważnie zapychających pracę procesora - chodzą mi zwykle jeszcze w tle tuner, mozilla, gadu, ale nigdy takich problemów nie było dopóki pojawił się net