Internet w telefonie działa szybciej niż w komp

Witam,

“Po ostatnich burzach” internet radiowy w mojej okolicy strasznie osłabł. Spadł z EDGE(zasięg:~90%) spadł na GPRS (zasięg: ~54%), lecz po kilku dniach wróciło EDGE (zasięg: ~94%).

Po powrocie EDGE internet w telefonie strasznie przyśpieszył (jak na internet mobilny), wcześniej ściągało z prędkością 0,1-4kB/s, a teraz ściąga z prędkością 13-40kB/s.

Ucieszyłem się z tego powodu, ponieważ mogłem ściągać kilka plików na raz (np.: gdy ściągałem coś w partach).

Ale internet w komputerze zwolnił z ~40kB/s na ~5kB/s.

Więc nasuwam pytanie czemu się tak stało i czy da się przyśpieszyć internet na komputerze? :?

Kto jest twoim dostawcą usług internetowych? Czy dostawca stosuje jakieś limity?

Pozdrawiam!

Moim dostawca Internetu jest T-Mobile.

Tak, na komputerze i telefonie jest limit danych. Na komputerze 4GB, na telefonie 100MB.

Tyle, że internetu mobilnego w komputerze nie używałem przez ponad miesiąc.

W telefonie przekroczyłem już limit i powinien mi zwolnić, a przyśpieszył #-o .

Po przekroczeniu limitu niekoniecznie transfer musi być obniżony, gdyż operator zastrzega sobie prawo do obniżenia transferu w przypadku przekroczenia limitu.

Sprawdź wykorzystany transfer. Skonktaktuj się jeszcze z dostawcą w tej sprawie.

Pozdrawiam!

Wiem :), lecz ostatnio w Google Play popularną dość apliacją jest “Wzmacniacz sygnału sieci”, zainstalowałem ją i uruchomiłem proces “wzmacniania sygnału sieci”. Zadziałało, lecz usunąłem aplikację, ponieważ posiadała trojana. Czy to może być wina tej aplikacji?

Sprawdź wykorzystany transfer. Skonktaktuj się jeszcze z dostawcą w tej sprawie.

Pozdrawiam!

Transfer prawie nie naruszony. (ruszony od 4 dni, uruchomiłem wtedy internet mobilny)