Internet w telefonie po wifi, brak i nie brak internetu

Witam.

Mam zrobioną sieć w taki sposób:

Laptop > ICS do routera (EthWAN) > wifi do telefonu.

I jest taki problem, że na telefonie dostęp do internetu mają tylko aplikacje typu google play i systemowa przeglądarka. A np. Opera i GG już nie.

Raczej to nie jest problem konfiguracji telefonu bo na innej sieci raczej wszystko działa.

Router to Sagem 2705, mogę dać też screeny konfiguracji sieciówek laptopa i routera.

Podejrzewam, że to jest problem z DNS-ami, ale sprawdzałem na kilku, i jes.t to samo. Na laptopie internet działa dobrze.

Dlaczego udostępniasz połączenie z komputera, a nie podłączysz kabla od internetu bezpośrednio do routera? Jeśli nie masz łączności z GG, to raczej nie problem z DNS, bo GG z DNS nie korzysta. Na Operze co się dzieje? Nie wyświetlają się strony? Pojawia się jakiś błąd. Sprawdź ustawienia zapory sieciowej. Jak masz możliwość, sprawdź czy na innym telefonie problem się powtarza.

Udostępniam połączenie z modemu, którego ten router nie obsługuje po usb. W Operze strona ładuje się bez końca (tak jakby na 0%), a w teście sieci w ustawieniach opery po kilku minutach jest “połączenie internetowe działa prawidłowo” czy jakoś tak, ale strony się dalej nie ładują. W GG jest tak, jakby internet był wyłączony. Czyli ciągle ładuje. Zaporę mam wyłączoną, jeszcze sprawdzę test połączenia na routerze.

Nie mam innego urządzenia z wifi, ale spróbuję załatwić.

Jeśli chodzi o Operę, sprawdź te DNSy i czy strony ładują się po adresach IP. Jeśli nie, to znaczy, że problem leży gdzie indziej.

Pomogło fix permissions w CWM recovery. Chyba to, bo robilem kilka rzeczy jeszcze…