Internet wi-fi do laptopa (bezprzewodowo)


(luigi0) #1

Koleżance z anteny zewnętrznej idzie kabelek podłączany do laptopa (rp-sma). Koleżanka chciałaby bezprzewodowo, żeby sie przemieszczać po mieszkaniu bez ciągnięcia ze sobą kabla. W jakie sposoby można tak zrobić?


(Adax22) #2

Rozumiem ze dzielimy "radiówkę" antena na zewnątrz kabek zapewne czarny koncentryk i do tego jak piszesz końcówka kabla RP-RSMA zapewne żeńska Na p[odstawie tego sadze ze mamy do czynienia w tym przypadku z internetem z sieci radiowej. Wielokrotnie było juz o tym na forum pozwolę sobie powtórzyć

Aby podzielić neta z Radiówki dostawcy WISP kabel od anteny zewnętrznej odkręcamy od karty WLan w komputerze i przykręcamy go w miejsce uprzednio odkręconej antenki dookolnej Urządzenia które będzie pracowało w tyrybie klienckim (Infrastrukture Sieci) takie urządzenia spełniające to zadanie to np Planet WAP-4033, Planet WRT 414 (bardzo ciekawe urządzenie po odpowiedniej konfiguracji działa jako klient i Router 2in1) , EDIMAX 7206, Air Live WL-5460AP, TP-Link TL-WR543G takie urządzenie ustawiasz w trybie klient Mode, ogólnie klient wyszukujesz dostępną sieć i jeżeli to ta żądana przez Ciebie to się z nią łączysz jeżeli to ma być podłączenie do jednego komputera to po zatwierdzeniu zmian kończy się Twoja praca z konfiguracją tego kompa jeżeli chcesz ten internet od dostawcy WISP dzielić na kilka komputerów bezprzewodowo to potrzebujesz Router DSL taki jak m.in do podziału neta z kablówki z portem WAN RJ-45 router ten łączysz kablem LAN o końcówkach RJ-45 z wcześniej skonfigurowanym urządzeniem klienckim jedna końcówkę kabla wpinasz do portu Lan wcześniej skonfigurowanego urządzenia pracującego w trybie Client a druga końcówkę do portu WAN routera DSL przykład takiego routera DSL to np D-Link DI-524, TP-Link TL-R460 (nie dotyczy ten opis Planet WRT-414 tam można zastosować inne rozwiązanie opisane na stronie producenta) resztę konfiguracji tzn wybór trybu pracy tj wprowadzenie ustawień nadanych przez dostawce wpisujemy w konfiguracji routera Jeżeli twój dostawca usług internetowych (provider) ma przypisane MAC adresy kart sprzydałby się AP lub router z możliwością zmiany MAC adresu Ale jak administrator jest spoko dzwonisz i w 30 sekund masz zmieniony MAC i dopuszczony aktualny sprzęt

Miłej lektury

viewtopic.php?f=15&t=244475

viewtopic.php?f=15&t=241182


(luigi0) #3

To ma być tylko na jeden komputer.

Jedyna możliwość to zakup ruterów?


(Rmika) #4

router tutaj jest nie potrzebny... lepszy byłby Access Point... a dwa posty wyżej masz wszystko opisane


(Adax22) #5

Wielu już mi zarzucało że proponuje drogie rozwiązania jednak jak się chce podzielić Internet radiowy od dostawcy WISP samemu to trzeba trochę kasy wyłożyć na jeden komputer do laptopa to masz doprowadzony kabel od anteny do karty WiFi USB i w miejsce antenki dokręcasz kabel od anteny minus to przy częstym odkręcaniu kabla może ulec uszkodzeniu wtyk RP-RSMA żeński ten na kablu, kolejne rozwiązanie to tak jak koledzy proponowali zakup AP - trybem Client ustawienie go Client Mode lub infrastrukture sieci i do niego doprowadzenie kabla antenowego podłączenie go w miejsce antenki w AP a od AP podłaczenie kablem sieciowym laptopa. i kolejne dodatkowo zakup Routera Wifi i w routerek ustawisz w odptryb pracy nadany przez Twojego dostawce Dynamic IP Static IP czy też PEoPE.

Skontaktuj się z BOK dostawcy internetu i zapytaj go jakie On w swojej sieci preferuje AP i czy nie udostepnia im swoim klientom. Osobiście znam przypadki gdzie AP udostępnia provider i to nieodpłatnie a klient ma sobie kupić tylko Router

Oczywiście gdy się ktoś uprze to wymyśli jeszcze przynajmniej jedno rozwiązanie jedno jest realne widziałem tak rozsiewanego neta po domu na 2 AP (Planet WAP 4033 gdzie chłopaczek nie zapytał o rade nie zgłosił tego do operatora) chciał dzielić net na 2 komputery mając jeden adres IP od providera WISP i zamiast routera i AP sprzedano mu 2 AP Planet WAP 4033 Nie wtajemniczonym powiem nie ma możliwości w tych urządzeniach wpisania IP od dostawcy i Miał neta na jednym komputerze bezprzewodowo bo te 2 AP wykorzystało się, ale na drugim już równocześnie nie mógł mieć internetu wiadoma rzecz. Dostawca super gość zrobił "poszedł mu na rękę" pomimo ze nie udostępnia osobnego pasma na drugi komputer, a znam takich co za dodatkową drobną dopłatą 10 -15% podstawowej opłaty abonamentowej na przydzieloną czybkość daja na 2 komputer drugie pasmo o takiej samej przepustowości jak zagwarantowane w umowie na jeden komputer) Podzielił mu te 2 1,5 Mb/s co miał na tym swoim IP i w swojej sieci utworzył 2 IP któremu przydzielił przepustowość 760 kb/s a na tym IP co chłopaczek miał dotychczas zmniejszył do 760 kb/s. i tak od tej pory miał neta na 2 komputerach jednocześnie na każdym miał Inny IP z tych co mu przydzielił dostawca. Jednak jak to powiadają daj palec, a pożre ci rękę Chłopaczek się zdenerwował ze teraz ma podzielone tą dotychczasową szybkość i nie ma już 1,5 tylko 760 na kompa i kupił sobie router DSL TP-link który podłączył do AP w router wpisał IP i resztę ustawień a dostawca przywrócił mu wszystko do stanu wyjściowego czyli jeden ip i na nim 1,5 mb/s. jak dwie osoby równocześnie korzystają z zasobów sieci to szybkość oczywiście ulega podziałowi, (niższy transfer)jak nie to ma ful na kompa, Qos on nie chciał.

W dniu 07.06.2008 , o godzinie 23:08 został dopisany post przez dekanet

Jako AP możesz nawet zastosować kultowy Planet WAP-1963 jego następcą jest 40-33 Kupisz za paręnaście złotych i już jest AP http://www.allegro.pl/item377579597_uzy ... owki_.html do tego router DSL np http://www.allegro.pl/item376980566_rou ... t_410.html Za niewielka kasę przy odrobinie szczęścia w licytacjach dzielisz internet z radiówki tak jak chciałeś. Do Admina dzwonisz tylko by wpuścił Ci do sieci nowy MAC (ten z AP) i śmigasz są to używane urządzenia jak, ale praktycznie bezawaryjne.


(luigi0) #6

MOże być np. taki ruter http://www.ceneo.pl/335094 ?


(Adax22) #7

Teoretycznie Tak ma port WAN RJ-45 Nie sprawdzałem jego specyfikacji czy obsługuje PoPE. TY masz automatycznie przydzielane IP od dostawcy czy tez musisz w ustawieniach protokołu internetowego TCP/IP karty sieciowej wpisywać Adres IP itp czy może tworzysz połączenie szerokopasmowe PoPE składające się z nazwy użytkownika i hasła?? Bo jak masz PoPE to upewnij się że ten router je obsługuje. Ja osobiście preferuje TP-Link http://www.allegro.pl/item376660194_tp_ ... tena_.html


(luigi0) #8

A chipset tego apeka ma jakieś znaczenie :-s ? Bo kupiłem Edimaxa EW-7106APG i teraz będe odsyłać bo podobno nie można podłączyć :D? Heh szkoda :smiley:


(68mil) #9

Moj problem byl troszke inny niz wasz , moj laptop nie odbieral sygnalu radiowego .. Problem wydawal sie o tyle trudny ze nikt tego jeszcze nie opisywal .. mam zainstalowanego standardowego " xp " proba zmiany sterownikow czy cos w ta strone jest bez sensu .. wystarczy :

Zalezne od waszego zainstalowania sterownikow - C;/install/sterowniki/launmgr/LaunMGR

Wywolujemy (instalujemy setup Ponownie) I Reset ..

Sprawdz U Mnie Dziala :smiley: Myslala nad tym tega glowa u mnie hula jak wichura :wink:

Pozdrawiam Malgosss :**