Internet wolniej chodzi, ping w grze

Witam,

Od pewnego czasu mam problem, iż internet wolniej chodzi. Wymieniłem modem wczoraj bo myślałem że to przez niego ponieważ modem był stary i było na nim zwarcie w laptopie, który się spalił. Przed laptopem miałem komputer na którym nigdy nie miałem takiego problemu tam miałem WIN XP PRO SP3. Zaczęło się to około miesiąc temu. Zauważyłem to grając w grę w którą gram przez internet (counter-strike), w której zawsze miałem ping około 30 gdy to się zaczęło po jakimś czasie gry (różnie to bywało 30min-2h) z wyłączaniem gry, skakał ping do 200-300 pomagał restart komputera, przeważnie wyłączałem komputer i wyłączałem modem od komputera, ponieważ jak wyciągałem modem od komputera na włączonym komputerze to wyskakiwał bluescreen. Dla tego to wymieniłem modem. Teraz jak wymieniłem modem nie dzieje się to tak często ale jak się zrobi to ping mam 600-900 i mam warningi w grze że nie da się ruszać. Pomaga restart tylko komputera. Jaki może być powód takiego czegoś? Jak mam to zrobić? Może coś jest robione na mojej linii? Proszę o wszelkie informacje. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Stary modem: SpeedTouch 330

Nowy modem: ZTE ZXDSL 831

Windows: Windows 7 pro 64bit

Internet: Neostrada 1mb

Witam

Zadzwoń do TP i opisz problem niech Ci linie sprawdzą,powiedz że tego kiedyś nie było itd. ja miałem podobnie z lagami i jaki im zgłosiłem to technik podkręcił mi parametry łącza na centrali i teraz jest luz

Np. teraz na komunikatorze Ventrillo mam ping 2000 a powinienem mieć 30+ podskoczyło. Czyli po ok. 5-6h problem się pojawił dzisiaj.

SubZero jak mam zapytać tych z TP żeby mi to naprawili?

Normalnie… powiedz że wcześniej miałeś niskie pingi a teraz są wysokie i lagujesz i żeby sprawdzili ci linie.