Internet wolno chodzi, nie wiem dlaczego

(Cialo7) #1

Witam, mam problem z internetem, od jakiegoś czasu - tydzień, może dwa internet zaczął mi spowalniać i to znacznie w porównaniu z tym co było wcześniej, obecnie posiadam Neostradę 1mb, a to mi wystarczało. Ostatnio jednak było coraz gorzej, stronki ładowały się wolniej, pingi w grach zaczęły rosnąć, aż do dziś, kiedy to pingi sięgnęły zenitu 600-1000, a to uniemożliwia cokolwiek aby zrobić. Stronki podobnie wolno chodzą. Jako, że dopiero dziś stało się to na tyle uciążliwe, żeby z tym zawalczyć postanowiłem się za to zabrać, tak więc, podłączyłem stary modem - bez zmian. Zmieniłem ruter - bez zmian. Przeskanowałem system Avastem, ComboFixem, ActiveScan 2.0. Niby nic znaczącego, a internet nadal wolny. Nie mam już pomysłu co z tym zrobić, a staje się to naprawdę irytujące. Wiem, że ludzie często krytykują neostradę, jednak to mój pierwszy tak poważny problem z tą siecią, a internet mam od poczatku od TP a już z 6 lat minęło.

Daje logi http://www.wklejto.pl/48853

Z góry dziękuję za wszelką pomoc,

(deFco247) #2

Jak już skanowałeś się Combofixem, to pokaż log który wyprodukował.

Combofixa jednak nie używa się, jeśli nie wiemy, czy jest wystarczająco uparta infekcja.

(Cialo7) #3

Przeskanowałem ComboFixem, bo najpierw szukałem porady u znajomych i mi to polecili.

http://www.wklejto.pl/48857

Niby na forach piszą, że w godzinach popołudniowych na sieci Neostrady mogą być przeciążenia, ale mi zdarza się to pierwszy raz od kilku lat, więc to chyba nie o to chodzi.

(deFco247) #4

W logu nic nie ma.

Zastosuj TFC oraz OTC.

Wykonaj pełny skan DR WEB CureIt.

Gdy będą wirusy pokaż raport.

Wyczyść rejestr i dysk CCleaner oraz wyłącz nim zbędniki z autostartu (Narzędzia -> Autostart).

(Cialo7) #5

Zgodnie z poleceniami zastosowałem TLC a także OTC

Dr.Web nie wykrył nic, więc logów nie daje.

CCleanerem wyczyściłem kilka rzeczy.

Prędkość jak na razie skoczyła sporo do góry i aktualnie jest na właściwym poziomie.

3244571.jpg

Zobaczę jeszcze jak będzie w kolejnych dniach, ale wydaje mi się, że to co poradziliście pomogło.

Dzięki bardzo.

(Borysbors) #6

Możesz jeszcze ściągnąć iobit advanced system care free tam masz funkcje internet booster (przyspieszy ci internet)