Internet wolno chodzi; podejrzenie włamania

Witam, mam problem, mianowicie moim zdaniem ktoś mi DDosuje internet (nawet nie bardzo wiem co ta znaczy) internet mi wolno chodzi, ping mi skacze, problem zaczal się nie dawno kilka dni temu, kiedys nie mialem zadnych problemów; ping nie skakał, neta nie lagowało praktycznie nigdy. Ostatnio pewna osoba pochwalila mi sie ze ma takie cos do tego DDosowania. I tu moje pytanie jak to wygląda? Jak moge sprawdzic czy mi to robi? I jak to wylaczyc jak wgl jest? Z gory dziekuje za pomoc.

W ruterze w sekcji Bandwidth możesz prześledzić czy ruter otrzymuje masę pakietów, które go wylogowują od ISP. Prawdopodobnie kolega pochwalił się LOIC-iem. Nazwa pochodzi z gry “Command & Conquer” i rzeczywiście służy do DDoS-owania. Jednakże jeden komputer nie jest w stanie wykopać drugiego z sieci. Nowe rutery nie są też podatne na tego typu ataki - po prostu ignorują wysyłane masowo pakiety z jednego adresu IP.

Witam,ja bym zmienił hasło w routerze.

DonPetch mógłbyś wyjaśnić jak sprawdzić to w routerze? On coś gadał o jakimś skrypcie…

 

Skrypt tutaj w niczym nie pomoże. Nie DDoS-uje cię inny komputer jeśli masz relatywnie nowy ruter.

 

A co do sprawdzenia przepustowości w ruterze. Nie znam modelu, oprogramowania na jakim jest itd.

To jest jakiś sposób żeby to na sto pro sprawdzic i zatrzymac??

ja bym zmienił hasło do routera, hasło do wifi, wyłączył DHCP, zmienił adresację IP, dodał bym zaufane adresy MAC i masz dużą pewność, że nik już się nie podłączy.