Internet wolno chodzi


(Iro2) #1

laptop pomimo to że parametry techniczne ma lepsze wolniej otwiera strony www i je przeglada [internet WI FI] od komputera stacjonarnego.Oba korzystają z tego samego rutera.Dlaczego?


(Hitm3n) #2

Komp podłączony przez kabel czy też bezprzewodowo ?


(Iro2) #3

PODŁĄCZONE SA OBA BEZPRZEWODOWO


(Golden Finger) #4

iro2 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ, inaczej temat zostanie przeniesiony :arrow: do śmietnika

Zapoznaj się TYMI informacjami.


(roobal) #5

To byś się jeszcze pochwalił jaką masz kartę a dokładnie jaki czipset? Być może sterownik jest do kitu, to się często zdarza, z jakiego rodzaju, być może karta ma mały zasięg albo coś zakłóca sygnał. Opisz dokładniej problem i sytuacje w jakiej się to wszystko dzieje, bo tak to sobie można wróżyć co najwyżej. To, że laptop ma parametry lepsze nie oznacza, że ma lepszą kartę, poza tym w stacjonarnym zapewne masz antenkę, więc lepiej może odbierać sygnał niż karta z laptopa. Laptop jest w tym samym pokoju? Jaki system operacyjny? MS Windows, GNU/Linux, *BSD, MacOS lub inny? Jaka przeglądarka, bo domyślam się, że strony się dłużej ładują? Spróbuj wyłączyć IPv6, jeśli nie używasz w Firefoksie. Pamiętaj, że jedno łącze rozdzielasz na 2 komputery, więc prędkość automatycznie spada na jednym i drugim ale domyślam się, że chodzi też o to że internet na laptopie i tak pomimo tego za wolno chodzi?

Pozdrawiam!


(Iro2) #6

Witam

Posiadam w laptopie system Microsoft Windows XP Home Edition

Komputer-Intel Celeron procesor 530 1,73GHz 512 MB DDR2 120 GB HDD

802.11b/g WLAN. Przeglądarki używam firefox.Szybkość jest 54,0 Mb/s a siła sygnału bardzo dobra.

Oba komputery są w tym samym pokoju,stacjonarny szybkość ma 24 Mb/s a sygnał niski mimo to otwiera strony dużo szybciej.

pozdrawiam.


(Asterisk) #7

Powtórny monit o zmianę tematu.

Więcej nie będzie