Internet x3 szybszy na telefonie niż modemie od Plusa

Wziąlem internet z plusa, dostalem do niego modem zte mf669 ktory dziala w hspa+ W sumie na początku niezle smigał. Ale ostatnio cos sie pochrzaniło.

no i tu wynik speedtestu kiedy korzystam z tego modemu na pc

681621403913601392115.png

A tutaj ponizej przelozylem karte z modemu do telefonu i odpalilem speedtesta.

840191403913601392115.png

To i tak slaby wynik, bo osiagałem na komórce troche ponad 10Mbps, ale nie zapisalem.

O co z tym chodzi, przecietny telefon jest lepszy od tego modemu? Czy chodzi calkiem o cos innego? Test robiony na tych samych serwerach.

Dodam ze jakiś miech temu na modemie to była norma, śmigał równie dobrze.

zuparomana , na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

A telefon czasem nie ma HSPA+DC?

 

Dużo zależy również od ułożenia modemu czy telefonu. Ja np. w T-Mobile na parterze mam 2-4 Mbit, a na piętrze od 1.5 do 9 Mbit w zależności od miejsca.

 

Może modem ma problem z zasilaniem? Może coś w tle pobiera dane? Dla pewności sprawdź pobieranie miernikiem np. w TopNetInfo albo innym dobrze Ci znanmym, który mierzy cały ruch na modemie. Możesz też wypróbować na innym komputerze jak on działa.

 

Ja nie spotkałem takich różnic nawet między telefonem HSPA, modemem HSPA czy modemem HSPA+/LTE jeśli chodzi o prędkości do 6 Mbit…